Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Jask├│lki pomocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
LucynaM
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 31 Maj 2011

PostWys│any: Wto Maj 31, 2011 7:24 pm    Temat postu: Jask├│lki pomocy Odpowiedz z cytatem

Witam

Pracuj├¬ w pewnym markecie budowlanym i od kilku lat mamy jask├│┬│ki, ktore maj┬▒ gniazda i ma┬│e, na sali sprzeda┬┐y. W tym roku nagle zacz├¬┬│y przeszkadza├Ž. Ju┬┐ raz ┬Âciagneli im gniazda. Zadzwoni┬│am wi├¬c do Towarzystwa w Gda├▒sku i Pani mi powiedzia┬│a, ┬┐e mam i┬Â├Ž na policj├¬. No ale... Wyrzuc┬▒ mnie z pracy. Jak narazie u┬│atwiam im wlatywanie i widz├¬, ┬┐e odbudowuj┬▒ gniazda. No ale nie mog├¬ by├Ž ca┬│e 14h jak jest sklep otwarty i patrze├Ž czy nic nie robi┬▒ znowu. Pomocy... Co mo┬┐na zrobi├Ž w takiej sprawie?

Pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Wto Maj 31, 2011 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
ja tu widz├¬ dwa wyj┬Âcia. Pierwsze - i┬Â├Ž rzeczywi┬Âcie na policj├¬ albo do towarzystwa opieki nad zwierz├¬tami, i zg┬│osi├Ž problem anonimowo. Je┬Âli to sklep, to sytuacj├¬ zauwa┬┐y├Ž i zg┬│osi├Ž mo┬┐e ka┬┐dy - nawet klient.
Drugie wyj┬Âcie - je┬Âli ptaki dopiero buduj┬▒ gniazda, a wiesz, ┬┐e nie jeste┬ w stanie zapobiec ewentualnemu p├│┬╝niejszemu zniszczeniu tych gniazd przez w┬│a┬Âcicieli sklepu, to nie pomagaj jask├│┬│kom, tylko przeciwnie - odganiaj je. Mo┬┐na wywiesi├Ž w pobli┬┐u gniazd jakie┬ kolorowe szeleszcz┬▒ce sreberka, papiery... Chodzi o to, ┬┐eby unikn┬▒├Ž sytuacji, ┬┐e gniazda zostan┬▒ zniszczone, gdy b├¬d┬▒ w nich ju┬┐ jaja lub piskl├¬ta. Co prawda to przest├¬pstwo, ale je┬Âli l├¬g zostanie zniszczony, to jask├│┬│kom ukaranie sklepu niewiele ju┬┐ pomo┬┐e. Dlatego uwa┬┐am, ┬┐e je┬Âli nie mo┬┐esz zapobiec niszczeniu gniazd, to lepiej jest wygoni├Ž jask├│┬│ki jak najwcze┬Âniej, dla ich dobra.
Pozdrawiam!
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
LucynaM
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 31 Maj 2011

PostWys│any: Sro Cze 01, 2011 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te┬┐ ju┬┐ o tym my┬Âla┬│am, tylko ┬┐e je┬Âli nie wlatuj┬▒ drzwiami g┬│├│wnymi to wlec┬▒ innym pomieszczeniem, dlatego i tak wlec┬▒ czy chc┬▒ czy nie :/ widzia┬│am, ┬┐e wszystkie gniazda odbudowa┬│y. Do towarzystwa juz zg┬│osi┬│am no ale mam i┬Â├Ž na policj├¬ i moje zg┬│oszenie w sumie jest niewa┬┐ne, mysla┬│am ┬┐e jak zglosz├¬ to ktos przyjedzie, upomni czy co┬ a tu nic :/ dlatego jestem bezradna i szukam pomocy. Nied┬│ugo mam 2 tygodnie urlopu i boj├¬ si├¬ wtedy o ich dzia┬│ania :/ ju┬┐ mysla┬│am o pokazaniu Kierownikowi Ustawy o ochronie zwierz┬▒t chronionych... dobry pomys┬│? Bym musiala jednak zna├Ž konsekwencje, np. ile mandat wynosi czy ile mo┬┐na dosta├Ž w zawisach, ┬┐eby sie przestraszyli...
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Czw Cze 02, 2011 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja my┬Âla┬│am raczej o zawieszeniu czego┬ w miejscu, gdzie jask├│┬│ki buduj┬▒ gniazda. Teraz jak ju┬┐ gniazda s┬▒, to zrzucanie ich by┬│oby niehumanitarne. Pokaza├Ž kierownikowi ustaw├¬ o ochronie zwierz┬▒t - my┬Âl├¬, ┬┐e dobry pomys┬│. Zacytuj├¬ komentarz pewnej osoby w podobnej sprawie (niszczenie gniazd kawek podczas remontu elewacji)
Cytat:
Takiego typu sprawy nale┬┐y zg┬│asza├Ž jako szkod├¬ do Regionalnej Dyrekcji Ochrony ┬Žrodowiska. Wystarczy mail z opisem zdarze├▒ i dokumentacj┬▒ zdj├¬ciow┬▒. RDO┬Ž w takiej sytuacji natychmiast interweniuje. Nie jest istotne czy to du┬┐a i znana firma, im wi├¬ksza tym lepiej, bo gdy sprawa staje si├¬ medialna, firma zaczyna si├¬ ba├Ž i robi├Ž kompensacje, do czego jest ZOBOWI┬íZANA! Takie jest prawo.

PS. Podaj mi maila na pw, prze┬Âl├¬ Ci wyci┬▒g z ustaw i materia┬│y.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach