Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

znalazłam ptaszka, nie wiem jaki to gatunek, jak go karmic??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirra
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 4:44 pm    Temat postu: znalazłam ptaszka, nie wiem jaki to gatunek, jak go karmic?? Odpowiedz z cytatem

jak w temacie, proszę o informację co to za ptaszek Smile

http://pctr.pl/obrazek/101302umu.jpg

http://pctr.pl/obrazek/101301crc.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiadrowski
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak najszybciej odłóż go w trawe lub krzaki najblizej tego miejsca, gdzie go znalazłaś
Powrót do góry
mirra
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale ja go znalazlam gdzie ludzi chodza z psami bez smyczy, nakarmilem go troszke zjadl. co to za gatunek?
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co to za gatunek. Generalnie wygląda trochę biednie.
Po pierwsze - jeśli zdecydujesz się go wypuścić, to nie wiem czy nie lepiej już jutro (ale z samiuśkiego rana i w tym samym miejscu gdzie go znalazłeś! nieważne że psy chodzą, psy i koty są wszędzie, młody ptak musi się między innymi nauczyć, jak ich unikać). I kiedy go zostawisz, musisz się oddalić na dużą odległość i - najlepiej z ukrycia - obserwować (minimum, myślę, że pół godziny, ale im dłużej tym lepiej) czy dorosłe ptaki zainteresują się nim i przylecą go karmić. Duża odległość jest ważna, żeby dorosłe nie bały się przylecieć ze względu na Twoją obecność. Jeśli nie przylecą, pozostaje zająć się ptaszkiem.
A jak ptaszek się zachowuje? Czy jest żwawy, wygląda na zdrowego?
Jeśli chodzi o karmienie, to jest to bardzo ważna kwestia - podając nieodpowiedni pokarm, można pisklaka nawet pozbawić życia :/
http://www.ptaki.net/forum/viewtopic.php?t=246 Tutaj są zebrane najważniejsze informacje, także o żywieniu. Znalazłeś ptaka wróblowatego, a takie karmi się - niezależnie od gatunku - mieszanką nabiałową. Pamiętaj o pojeniu po posiłku! Karmienie - co godzinę, od świtu do zmierzchu. Można urozmaicać dietę np. mącznikami, ale to jest opisane w temacie, do którego link podałam. Poczytaj Smile
A docelowo ptaszek powinien trafić do któregoś z azyli dla ptaków, im szybciej tym lepiej. http://klubciconia.ptaki.info.pl/forum/viewforum.php?f=15
Oczywiście te porady podaję na wypadek gdyby wypuszczenie na wolność jutro z jakichś powodów nie było możliwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
mirra
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nakarmilam go surowym mieskiem.. boje sie ze zdechnie do rana, przez to ze nakarmilam go.
ptaszek jest żwawy, prostuje skrzydła, ćwierka i jest bardzo ciekawski. wody mu rowniez daje. wyglada na zdrowego.
Powrót do góry
mirra
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety u mnie w mieście nie ma żadnego azylu dla ptaków..
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Poczekaj do rana i skoro wygląda na zdrowego, spróbuj go wypuścić i zobacz co będzie. Jeśli rodzice nie wrócą do niego, to będziesz go karmić właściwym pokarmem Smile I możesz już dzisiaj poszukać azylu w pobliżu miejsca gdzie mieszkasz, na wypadek gdyby nie udało się wypuszczanie. Bo trzymanie ptaszka w domu powinno być tylko tymczasowe Smile
Trzymaj się Smile
Powrót do góry
mirra
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz.. z tym azylem to najblizszy jest 100km ode mnie, troche daleko Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak z pisklakiem?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: