Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Ochrona ptak├│w i drzew owocowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
pacpaw
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 01 Sty 2011

PostWys│any: Wto Cze 07, 2011 8:13 am    Temat postu: Ochrona ptak├│w i drzew owocowych Odpowiedz z cytatem

Czy zna kto┬ mo┬┐e skuteczn┬▒ metod├¬ na ochron├¬ drzew owocowych (szczeg├│lnie czere┬Âni) przed ptakami (g┬│├│wnie kwiczo┬│, szpak, kos) jednocze┬Ânie "nie wyganiaj┬▒c" ich. Ceni├¬ sobie ich ┬Âpiew i s┬▒siedztwo, ale te┬┐ chcia┬│bym si├¬ cieszy├Ž z owoc├│w sadu Wink
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Wto Cze 07, 2011 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachowanie cz├¬┬Âci czere┬Âni dla siebie bez wyganiania szpak├│w mo┬┐e by├Ž trudne Wink Nie mam tu osobistych do┬Âwiadcze├▒ ani obserwacji, ale na innym forum czyta┬│am, ┬┐e je┬Âli ma si├¬ budk├¬ ze szpakami na takim drzewku owocowym, to parka skutecznie przegania inne ptaki, i drzewko jest bezpieczne Wink Nie wiem na ile to prawda, bo z kolei s┬│ysza┬│am r├│wnie┬┐, ┬┐e na jednym drzewie mo┬┐e si├¬ w kilku budkach gnie┬╝dzi├Ž kilka par szpak├│w, wi├¬c tak znowu terytorialne nie s┬▒. Je┬Âli nie b├¬dziesz mie├Ž lepszych pomys┬│├│w, to zawie┬ budk├¬ (chocia┬┐ w tym roku to nie wiem czy jeszcze zostanie zaj├¬ta...) a potem napisz na forum, czy spos├│b skuteczny, czy nie Smile I b├¬dzie wiadomo Very Happy
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Sro Cze 08, 2011 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szpaki nie ┬Âpiewaj┬▒ w okresie "czere┬Âniowym" Smile
Budk├¬ zalecam, nie zaszkodzi, ale w czasie gdy s┬▒ czere┬Ânie to ju┬┐ m┬│ode fruwaj┬▒. Na ma┬│e drzewa zarzucona od g├│ry - widoczna- siatka odstrasza. Niby- strachy na wr├│ble te┬┐ jaki┬ czas dzia┬│aj┬▒. Wszystkie metody jednak s┬▒ skuteczne kr├│tko. Sadownicy pilnuj┬▒ 24h na dob├¬ i p┬│osz┬▒.
Wracaj┬▒c do budki - powie┬ budk├¬ dla pustu┬│ek, wtedy na pewno szpak├│w nie zobaczysz.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach