Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Proszê o pomoc w identyfikacji ptaszka.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
pandzia-1990
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 03 Lip 2011

PostWys│any: Nie Lip 03, 2011 2:13 pm    Temat postu: Prosz├¬ o pomoc w identyfikacji ptaszka. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Ptaszka znalaz┬│am dzisiaj w ogr├│dku. Weterynarz powiedzia┬│, ┬┐e jest os┬│abiony i trzeba si├¬ nim zaj┬▒├Ž, mo┬┐e co┬ z niego b├¬dzie.
Bardzo interesuje mnie co to za gatunek ptaszka. Weterynarz stwierdzi┬│ tylko, ┬┐e jest to jeszcze ma┬│y ptaszek i ci├¬┬┐ko to stwierdzi├Ž.
Dziêki za pomoc.

http://ifotos.pl/zobacz/201107030_hwwrphw.JPG

http://ifotos.pl/zobacz/201107030_hwwrprr.JPG
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Nie Lip 03, 2011 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
to jest pieg┬┐a. Czym j┬▒ karmisz? Pokrzewki mo┬┐na karmi├Ž mieszank┬▒ nabia┬│ow┬▒ (przepis ni┬┐ej) i owocami.

Ptaszek jest ju┬┐ na tyle du┬┐y, ┬┐e moim zdaniem powinien sam je┬Â├Ž. Tyle ┬┐e mo┬┐e by├Ž zbyt zestresowany, ┬┐eby mie├Ž na to ochot├¬. Spr├│buj go umie┬Âci├Ž w klatce (w kt├│rej powinna by├Ž przynajmniej jedna ┬┐erdka, mo┬┐e by├Ž patyk przetkni├¬ty w poprzek mi├¬dzy pr├¬tami, ┬┐eby ptak m├│g┬│ na nim siada├Ž), wy┬│o┬┐onej gazet┬▒, z wod┬▒ i jedzeniem na miseczkach, t┬▒ klatk├¬ przykry├Ž np. przewiewn┬▒ pieluch┬▒ z jednej strony i postawi├Ž w spokojnym mijescu - ┬┐eby ptaszek nie widzia┬│ ┬┐adnego ruchu na zewn┬▒trz i si├¬ nie stresowa┬│. Mo┬┐na mu te┬┐ podawa├Ž larwy m┬▒cznika (ale nie larwy much ani np. robak├│w w├¬dkarskich).
http://www.ptaki.net/forum/viewtopic.php?t=246 Tu mo┬┐esz poczyta├Ž wi├¬cej o opiece nad znalezionymi ptakami Smile

Cytat:
Mieszanka nabia┬│owa - w miar├¬ uniwersalny pokarm dla m┬│odych wr├│blowatych (a takie ptaki najcz├¬┬Âciej trafiaj┬▒ w nasze r├¬ce):
Cytat:
Sk┬│adniki:
- bia┬│y ser pe┬│not┬│usty 300g
- glukoza w proszku 30 g (2 ┬│y┬┐ki sto┬│owe)
- m┬▒ka ry┬┐owa 15 g (1 ┬│y┬┐ka sto┬│owa)
- m┬▒ka kukurydziana 12 g (1 ┬│y┬┐ka sto┬│owa)
- Vitaral (Polfa) 1 dra┬┐etka

Do mieszanki mo┬┐na doda├Ž mieszanki dla ptak├│w owado┬┐ernych lub suszony gammarus (do kupienia w sklepie zoologicznym)

Przygotowanie:
Dra┬┐etk├¬ Vitaralu rozetrze├Ž na proszek, uprzednio zmy├Ž z niej czerwon┬▒ otoczk├¬. Doda├Ž kolejno reszt├¬ produkt├│w sypkich i ser. Starannie wymiesza├Ž a┬┐ do uzyskania jednolitej, bia┬│ej masy o konsystencji mi├¬kkiej plasteliny. Tak przygotowan┬▒ mieszank├¬ zamrozi├Ž na kilka godzin (-10 st. C), co zwi├¬kszy jej trwa┬│o┬Â├Ž. W lod├│wce (ok. 4 st. C) mo┬┐na ja przechowywa├Ž przez 7 dni. W temperaturze pokojowej zachowuje przydatno┬Â├Ž do spo┬┐ycia oko┬│o 12 godzin.

Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach