Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Historia Gawrona

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
8dob8kichot8
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 24 Lut 2012

PostWys│any: Pi▒ Lut 24, 2012 10:22 pm    Temat postu: Historia Gawrona Odpowiedz z cytatem

Witam
Ok. 2 tyg. temu na ziele├▒cu w Szczecinie natkn┬▒┬│em si├¬ na Gawrona kt├│ry z bli┬┐ej nieokre┬Âlonej przyczyny nie m├│g┬│ lata├Ž. By┬│em akurat z psem na wieczornym p├│┬╝nym spacerze. ┬»al mi si├¬ biedaka zrobi┬│o, bo mr├│z by┬│ siarczysty, ale nic nie mog┬│em zrobi├Ž. P├│┬╝na pora i warunki mieszkalne nie pozwala┬│y mi na dora┬╝n┬▒ pomoc. Westchn┬▒┬│em z ┬┐alu, bo takiej nocy pewnie nie prze┬┐yje, tym bardziej ┬┐e chodz┬▒ tu ludzie z psami, niedaleko tez jest siedlisko kot├│w.
Ku mojemu zdziwieniu, zupe┬│nie przypadkowo po trzech dniach zauwa┬┐y┬│em ┬┐e ├│w Gawron wci┬▒┬┐ tam jest. Prze┬┐y┬│ ci├¬┬┐kie mrozy i ┬Ânieg.
Wczoraj min┬▒┬│ 2 tydzie├▒ i zn├│w go zauwa┬┐y┬│em. Podszed┬│em na 2 metry, gapa ledwo ku┬Âtyka┬│, jedno skrzyd┬│o mia┬│ obni┬┐one, wi├¬c pewnie z┬│amane. Po tych dw├│ch tygodniach to mo┬┐e nawet ju┬┐ si├¬ tak zros┬│o, kt├│┬┐ wie. Znowu to by┬│ p├│┬╝ny wiecz├│r, ale powiedzia┬│em sobie ┬┐e tym razem nie odpuszcz├¬ i postaram si├¬ mu pom├│c. Powiedzia┬│em tylko w duchu sobie i Gapciowi, ┬┐e jeszcze jedn┬▒ noc musi wytrzyma├Ž.
Wytrzyma┬│. Dzwoni┬│em gdzie si├¬ da┬│o i straszna pora┬┐ka. Nawet fundacja Ratujmy Ptaki okaza┬│a si├¬ zupe┬│n┬▒ pora┬┐k┬▒, bo nie przyjmuj┬▒ Gawron├│w. Jednym s┬│owem Gapcio, w├¬drowiec miejskiego ziele├▒ca zosta┬│ skazany na kolejn┬▒ noc na ziemi, w strachu i l├¬ku czekaj┬▒c na szcz├¬ki psa lub kota. By┬│em tam przed chwil┬▒ i znalaz┬│em go przy k├¬pce suchej trawy. C├│┬┐ za si┬│a przetrwania musi w nim tkwi├Ž, ┬┐e wci┬▒┬┐ przemierza kulej┬▒c dziesi┬▒tki metr├│w w poszukiwaniu jedzenia, ratunku. Wci┬▒┬┐ mam jego l├¬kliwe spojrzenie przed oczami.
Jutro znowu ruszam na poszukiwania ratunku dla tego niechcianego ┬┐ywego stworzenia. Widzia┬│o go ju┬┐ setki ludzi i nikt nie pom├│g┬│. Mam nadziej├¬, ┬┐e nie zawiedzie si├¬ na mnie. Mo┬┐e kto┬ z was mo┬┐e pom├│c?
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Sob Lut 25, 2012 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Je┬Âli wszystkie mo┬┐liwo┬Âci zawiod┬▒ we┬╝ gawrona pod pach├¬ i przerzu├Ž przez p┬│ot "dobroczynnej" organizacji ratuj┬▒cej ptaki.... Mo┬┐e resztki sumienia maj┬▒.
Szlag mnie trafia jak czytam ile razy r├│┬┐ne organizacje ratuj┬▒ce ptaki odmawiaj┬▒ pomocy kawkom, gawronom itp. Pewnie one mnie cierpi┬▒...
Ale to o co innego chodzi... ┬»eby to by┬│ orze┬│ przedni, bielik, puszczyk to co innego. Mo┬┐na wtedy pokaza├Ž si├¬ w lokalnej TV, a mo┬┐e nawet og├│lnopolskiej. Wtedy jak ┬│atwo dosta├Ž grant i dofinansowanie.
Je┬Âli wszystko zawiedzie z gawronem, z┬│ap, podchowaj w piwnicy i wy┬Âlij mi kurierem. Kosztowna wysy┬│ka, ale u mnie nie zginie. Mam warunki ┬┐eby go dochowa├Ž. Tym bardziej, ┬┐e to bardzo m┬▒dre i po┬┐yteczne ptaki.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
8dob8kichot8
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 24 Lut 2012

PostWys│any: Sob Lut 25, 2012 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj z┬│apa┬│em ├│w gawrona i pojecha┬│em do Towarzystwa Opieki nad Zwierz├¬tami. Oni niestety te┬┐ ptakami si├¬ nie zajmuj┬▒. Dosta┬│em jeden kontakt do ┬úowcy Miejskiego, ale niestety dzisiaj jest nieuchwytny. Weterynarz TOZu, og├│lnikowo zbada┬│ Gapcia i stwierdzi┬│ ┬┐e ma zgruchotan┬▒ nog├¬, skrzyde┬│ nie ogl┬▒da┬│. Jednym s┬│owem z┬│amanie takie ┬┐e nie do leczenia. Pozostawi┬│ mi wyb├│r, u┬Âpienie, albo wypuszczenie i niech tak sobie ┬┐yje. Zabra┬│em go i wypu┬Âci┬│em w znane mu miejsce, rzuci┬│em troch├¬ ┬┐are┬│ka (mam nadziej├¬ ┬┐e mo┬┐e je┬Â├Ž serek wiejski) i b├¬d├¬ pr├│bowa┬│ dodzwoni├Ž si├¬ do ┬úowcy Miejskiego. Mo┬┐e jeszcze nie wszystko stracone.
Podsumowuj┬▒c, Gawron najad┬│ si├¬ strachu, ja straci┬│em mn├│stwo czasu, a wyniku pozytywnego nie ma. A powiem wam ┬┐e ┬Âliczny ten Gapcio, chyba m┬│odziak, ┬│adne l┬Âni┬▒ce pi├│ra, w pude┬│ku by┬│ to stuka┬│ dziobem w dno. Silny jest i wida├Ž ┬┐e ma ch├¬├Ž do ┬┐ycia, wi├¬c jakie mam prawo mu je odebra├Ž. Nie mam mowy.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach