Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Proszê o radê

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
ideart
Rozkrêcam siê

Do│▒czy│: 31 Gru 2009
Sk▒d: Radzymin

PostWys│any: Czw Maj 17, 2012 7:48 am    Temat postu: Prosz├¬ o rad├¬ Odpowiedz z cytatem

Mam pro┬Âb├¬ o pomoc - co zrobi├Ž.
Zagnie┬╝dzi┬│y si├¬ u mnie w murowanej altance Kopciuszki. Znalaz┬│y bardzo fajne miejsce (wydawa┬│o mi si├¬ bezpieczne), w trzy dni zrobi┬│y extra gniazdko, par├¬ dni zalot├│w i kolejne dni - jajka - codziennie jedno. Razem pi├¬├Ž. Jak w ksi┬▒┬┐ce - po dw├│ch tygodniach wyklu┬│y si├¬ pisklaki i dalej wszystko si├¬ pi├¬knie uk┬│ada┬│o. Wstrzyma┬│em w mi├¬dzy czasie wszystkie prace ┬┐eby ich nie niepokoi├Ž i chyba im dobrze tam by┬│o.
A dzi┬ w nocy... gniazdo na dole, z pisklaka jednego tylko ┬│apki zosta┬│y, reszta bez ┬Âladu... pierd...sqr... kot jaki┬ pewnie bo kto inny!!!!
Dawno si├¬ tak nie czu┬│em... usun┬▒┬│em gniazdo z ziemi i ju┬┐ prawie sobie da┬│em spok├│j ale patrz├¬ a rodzice dalej si├¬ kr├¬c┬▒ w miejscu gniazda. Z powrotem to co z niego zosta┬│o po┬│o┬┐y┬│em w tamtym miejscu i nie wiem czy czasem nie b├¬d┬▒ chcia┬│y na nowo zacz┬▒├Ž.
Czy to mo┬┐liwe? Czy jeszcze zd┬▒┬┐┬▒?
I jak si├¬ zabezpieczy├Ž przed kotami? Gniazdo by┬│o na wysoko┬Âci ok 200cm ale obok sta┬│y stare ceg┬│y do jakiej┬ wysoko┬Âci i pewnie od nich si├¬ odbi┬│ i zrzuci┬│ gniazdo. Czy wystarczy ceg┬│y odsun┬▒├Ž czy jeszcze trzeba si├¬ inaczej zabezpieczy├Ž?

Poni┬┐ej - 3-dniowe pisklaki:

Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Czw Maj 17, 2012 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Niekoniecznie to kot. ┬úasica, kuna, gronostaj, tch├│rz - pr├¬dzej kt├│rego┬ z nich bym podejrzewa┬│.
Ci├¬┬┐ko b├¬dzie zabezpieczy├Ž si├¬ przed ponownym atakiem. Zwr├│├Ž uwag├¬ kt├│r├¬dy wlatuj┬▒ kopciuszki i tylko ten otw├│r pozostaw. Reszt├¬ szczelnie zabij deskami, lub zatkaj ceg┬│┬▒. Kopciuszki du┬┐ego otworu nie potrzebuj┬▒ ┬┐eby wlecie├Ž, u mnie na strychu by┬│y (przed ociepleniem i podbitk┬▒) a najwi├¬kszy otw├│r, dziura mia┬│a raptem 2-3 cm ┬Ârednicy. Powodzenia w pomocy!
ps. nie r├│b wi├¬cej zdj├¬├Ž piskl├¬tom... ani to ┬│adne, ani po┬┐yteczne, ani tak do ko├▒ca legalne, a mo┬┐na niechc┬▒cy sprawi├Ž, ┬┐e rodzice porzuc┬▒ m┬│ode.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
ideart
Rozkrêcam siê

Do│▒czy│: 31 Gru 2009
Sk▒d: Radzymin

PostWys│any: Pon Maj 21, 2012 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko stawia┬│bym na kota - kr├¬ci si├¬ jeden po okolicy i bardzo ┬│owny bo ca┬│e dnie czatuje na polach ale mog├¬ si├¬ myli├Ž. Niby to natura ale mimo wszystko wielka szkoda kopciuszk├│w...
Niestety chyba jednak zrezygnowa┬│y z nast├¬pnego chowu - nie przylatuj┬▒ ju┬┐. Altanka jest w trakcie budowy i jeszcze nie ma drzwi - wstrzyma┬│em si├¬ ┬┐eby nie przeszkadza├Ž - st┬▒d ┬│atwy dost├¬p ale w takim razie zrobi├¬ przy okazji jakie┬ otwory w drzwiach to mo┬┐e nast├¬pnego roku przylec┬▒?
Zdj├¬cie - bez po┬┐ytku - mo┬┐e i tak ale ┬┐e pisklaki nie s┬▒ ┬│adne - tu si├¬ na pewno nie zgodz├¬. Wydaje mi si├¬, ┬┐e zapewni┬│em im maksymaln┬▒ ilo┬Â├Ž spokoju ale zgadzam si├¬, ┬┐e im mniej ingerencji tym lepiej. P├│ki co powiesi┬│em budk├¬ na zewn┬▒trz - wcze┬Âniej nie wiesza┬│em, bo nie my┬Âla┬│em, ┬┐e tak nisko kto┬ si├¬ zagnie┬╝dzi. Pewnie troch├¬ ju┬┐ za p├│┬╝no ale mo┬┐e kiedy┬Â...
Dziêki za rady i pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Wto Maj 22, 2012 8:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z kotami to r├│┬┐nie, ja mam dwa, s┬▒siedzkie te┬┐ si├¬ kr├¬c┬▒, a 4 budki "zaj├¬te". Na ┬Âwierku nast├¬pne gniazdo... To wszystko mazurki. Kopciuszek gdzie┬ w dalszej cz├¬┬Âci dzia┬│ki te┬┐ jest.
Cytat:
pisklaki nie s┬▒ ┬│adne
- pisklaki s┬▒ pi├¬kne:) Ale ich zdj├¬cia niekoniecznie- mog┬▒ zach├¬ci├Ž jakiego┬ "mi┬│o┬Ânika" ptak├│w do robienia podobnych i efekt mo┬┐e by├Ž tragiczny dla gniazda. Ty na pewno nie zaszkodzi┬│e┬Â.
Altanka da Ci jeszcze du┬┐o ptasiej rado┬Âci. O ile mog├¬ Ci doradzi├Ž - to zaczep budk├¬ z ma┬│ymi otworami - na sikorki, wtedy mo┬┐e kopciuszek, pleszka skorzysta. A druga budk├¬ - z du┬┐ym otworem na szpaki. Warto mie├Ž szpaka na dzia┬│ce - i ┬Âpiew pi├¬kny i podobno b├¬dzie wygania┬│ inne szpaki, co zapewni ochron├¬ wisienek itp.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach