Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Identyfikacja pisklêcia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
harapug
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 06 Lip 2012
Sk▒d: Libi┬▒┬┐

PostWys│any: Pi▒ Lip 06, 2012 6:07 pm    Temat postu: Identyfikacja piskl├¬cia Odpowiedz z cytatem

Witam

Szuka┬│am miejsca w kt├│rym dowiem si├¬, co za cudo przyniesiono mi dzi┬ po burzy (pono├Ž skaka┬│ na ulicy, dzieci go przynios┬│y do mnie bo ja z tych odkarmiaj┬▒cych ptasie nieszcz├¬┬Âcia jestem)

Zdj├¬cie kiepskie, ale tylko takie uda┬│o si├¬ zrobi├Ž:
http://i48.tinypic.com/1zoavck.jpg
http://i47.tinypic.com/2v800n5.jpg

Ja ju┬┐ te ptaszki widzia┬│am, ale za chiny ludowe nie mog├¬ sobie przypomnie├Ž jak si├¬ nazywaj┬▒, b┬▒bel jest mikro, d┬│ugo┬Âci ma┬│ego palca, jeszcze nie potrafi lata├Ž, ogonek kr├│tki, po bokach bia┬│y, ma mocny, przenikliwy g┬│os.
Napoi┬│am, uda┬│o si├¬ poda├Ž odrobink├¬ mieszanki serowej, ma┬│y jest silny wi├¬c nadzieja, ┬┐e si├¬ uda (ale do karmienia chyba znajd├¬ sobie szk┬│o powi├¬kszaj┬▒ce)
Mia³am ju¿ jaskó³ki, jerzyki, kosy, go³êbie i kawkê, ale takiego mikrusa nigdy Rolling Eyes
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Pi▒ Lip 06, 2012 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum. Mo┬┐e zr├│b zdj├¬cie z boku? Z g├│ry s┬│abo wida├Ž.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
harapug

PostWys│any: Sob Lip 07, 2012 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaram zrobi├Ž przy nast├¬pnym karmieniu.
Powrˇt do gˇry
harapug

PostWys│any: Sob Lip 07, 2012 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjêcia z boku:
http://i49.tinypic.com/rcpv9f.jpg
http://i45.tinypic.com/33uamb5.jpg

Mikrus na szcz├¬┬Âcie zacz┬▒┬│ wsp├│┬│pracowa├Ž, nie musz├¬ karmi├Ž go na si┬│├¬, ju┬┐ dzioba otwiera sam.
Problemem by┬│ pokarm, najmniejsze koniki polne s┬▒ dla niego za du┬┐e, musz├¬ je kroi├Ž na kawa┬│ki Twisted Evil
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Sob Lip 07, 2012 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To podlotek cierni├│wki.
A czemu nie karmisz mieszank┬▒ nabia┬│ow┬▒? Przecie┬┐ z jej przygotowaniem jest du┬┐o mniej roboty ni┬┐ z ┬│apaniem i krojeniem konik├│w polnych Smile
Powrˇt do gˇry
harapug

PostWys│any: Sob Lip 07, 2012 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna K napisa│:
To podlotek cierni├│wki.
A czemu nie karmisz mieszank┬▒ nabia┬│ow┬▒? Przecie┬┐ z jej przygotowaniem jest du┬┐o mniej roboty ni┬┐ z ┬│apaniem i krojeniem konik├│w polnych Smile

Dzi├¬kuj├¬ za odpowied┬╝, malutki niestety umar┬│, podejrzewam jaki┬ uraz bo znaleziono go po burzy, a wia┬│o bardzo mocno.

Nie karmi┬│am mieszank┬▒ bo go zakleja┬│a, mieszank├¬ zawsze mam w zamra┬┐arce, tak na czarn┬▒ godzin├¬, ┬│atwiej mi jednak karmi├Ž "robakami", lepiej si├¬ dziel┬▒ i mo┬┐na napoi├Ž ptaszka bez u┬┐ywania strzykawki, mocz┬▒c kawa┬│ek robaczka w wodzie.
Niestety, temu maleñstwu siê nie uda³o (on by³ osowia³y ju¿ jak go przyniesiono do mnie, zasypia³ w rêce)
Zosta┬│o mi nowe do┬Âwiadczenie, szkoda, ┬┐e si├¬ ma┬│emu nie uda┬│o, ┬Âliczny ptaszek.
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Sob Lip 07, 2012 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi Sad Pewnie tak jak piszesz, co┬ mu si├¬ sta┬│o po burzy. Tym bardziej, ┬┐e na oko by┬│ ju┬┐ w wieku, kiedy spokojnie m├│g┬│by by├Ž poza gniazdem (dokarmiany przez rodzic├│w).
(Co do gatunku, na s┬▒siednim forum kto┬ wstawi┬│ zdj├¬cie podobnego podlotka, i oznaczono go jako pieg┬┐├¬, w zwi┬▒zku z czym nabra┬│am w┬▒tpliwo┬Âci, czy to tak┬┐e nie by┬│a pieg┬┐a.)
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach