Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Tatry ;)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Sob Sie 11, 2012 8:32 pm    Temat postu: Tatry ;) Odpowiedz z cytatem

A ja byłam w Tatrach naszych pięknych na kilka dni, wprawdzie nie widziałam tylu ptaków, co barbarella w bieszczadach, ale też coś ciekawego się zdarzyło Smile
Wymieniając w kolejności przyadkowej:
sosnówki, bogatki (mnóstwo młodziaków), modraszki, krzyżodzioby (całkiem spore stadko młodych koło Murowańca, moje pierwsze spotkanie z tym gatunkiem Smile ), mysikróliki (dużo ich było, ale strasznie ruchliwe i w większości młodziaki, co spowodowało, że mam cień wątpliwości, czy to nie były zniczki Wink młode zniczki od mysików niewiele się różnią, a te biegały nisko po galęziach - Collins podaje, że mysikróliki wolą wyższe partie drzew; w każdym razie kilka skakało mi nad głową na wyciągnięcie ręki, cudowne Very Happy ), czubatka, orzechówka, krzyżówki (oczywiście na Stawach, tak oswojone, że jeden samiec wziął mi jedzenie z ręki - wiem, wiem, nie powinno się ich karmić, ale to był tylko kawałeczek Embarassed Wink ), kwiczoły, para śpiewaków (młody z dorosłym), pełzacz - trudno mi powiedzieć jaki, niestety..., jaskółki oknówki, kopciuszek, jakieś niezidentyfikowane Phylloscopusy, i również niezidentyfikowany drapieżnik w typie sokoła, przemykający nad Sarnią Skałą - niestety przemknął zbyt szybko, żeby zrobić mu zdjęcie, a obserwacja przez lornetkę niewiele wniosła Wink Podejrzewam jastrzębia (wiem, wiem, że on nie sokół, ale w locie podobny Wink )
Zdjęć raczej nie będzie do pooglądania, bo wyszły kiepsko (z rodzaju tych tak zwanych "dokumentacyjnych", w wolnym tłumaczeniu takich, na których widać, jaki jest gatunek, ale artyzmu w nich żadnego Razz ). No chyba, że po przejrzeniu wszystkich zdjęć znajdzie się jakieś warte pokazania Smile

PS Zabrakło niestety dwóch, a właściwie nawet trzech gatunków, które miałam nadzieję spotkać - płochacza halnego, pluszcza i drozda obrożnego Sad Nie mówiąc o pomurniku, ale jego zobaczyć to by już było wydarzenie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: