Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

dziwne zachowanie mazurków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiadrowski
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 9:51 pm    Temat postu: dziwne zachowanie mazurków Odpowiedz z cytatem

hej mam pytanko odnośnie mazurków
założyłem w tym roku budke z otworem 28mm na starej gruszy na wysokosci ok 250cm
najpierw zainteresowały się nia bogatki,ale niebawem odpuscily
w maju wyprowadziły w niej lęg mazurki,nie wiem ile młodych było ,bo większość dnia spędzałem w pracy.widziałem tylko w weekendy rodziców notorycznie noszących pokarm i głosy młodych domagających się ''koryta",a staram się nie niepokoić ptaków w trakcie lęgów(sam w tym roku ''upilnowałem'' lęg sieweczek rzecznych z gniazdem przy drodze - wykluły się 4 młode-dla zainteresowanych mam dokumentacje video)
gdy młode wyleciały - nastała cisza(dziwne ,bo mazurki potrafią wyprowadzic nawet 4 lęgi w sezonie!)
od kilki dni (a jest wrzesień!!!)znowu widuje mazurki rano ok godz8-10 przy budce
o co chodzi????
http://imageshack.us/photo/my-images/845/dscf0562d.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/266/dscf0563o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/7/dscf0564c.jpg/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiadrowski
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i dorzuce zagadke
na poczatku czerwca usiadłem na ławce w parku miejskim i z odległosći ok 3m(!) obserwowałem parke ptaszków z pokarmem wlatujacych za odrost zielonych lisci przy pniu buku na wysokosci ok 150cm
rodzice pojawiali sie zawsze razem co ok 5-6min
po ok30min obserwacji i ustaleniu czasu pomiedzy karmieniem,hycnąłem do drzewka i strzelilem fotke telefonem,nie niepokojac ptaków
usiadlem spowrotem spokojnie i przez 1,5 godziny obserwowalem niezainteresowaną mną zupełnie parke ,która
wytrwale karmiła 4 pociechy
co to za maluchy??
http://imageshack.us/photo/my-images/834/20120601011.jpg/
Powrót do góry
wiadrowski
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 10:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ps
wszystkie cztery opusciły gniazdo
pozdr
Powrót do góry
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2012 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Co do mazurków, z "moich" 4 budek już dawno młode wyfrunęły (3 lęgi w tym roku) i nic się koło nich nie kręci. Może u Ciebie były jakieś "straty" i za wszelką cenę para chce wyprowadzić jeszcze lęgi? Ale czy młode zdążą się usamodzielnić... Pogoda jeszcze w miarę, w/g prognoz długoterminowych najbliższe 2 tygodnie dość ciepłe, wydaje mi się, że zdążą.
Przeniosłem post do obecnego działu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja szukam tego tematu, i nie mogę znaleźć Wink
wiadrowski, a czy jesteś pewien, że te mazurki chcą tam zakładać gniazdo? Niektóre ptaki wykorzystuj,ą budki i dziuple do nocowania poza okresem lęgowym (np. sikorki). Wprawdzie godzina 10 to trochę późno na wstawanie z łóżka, jak dla mazurka Wink ale kto wie...

A jakie jest rozwiązanie zagadki? Smile Bo pewnie przyjrzałeś się dobrze rodzicom w czasie tych obserwacji Wink Ja się na gniazdach nie znam, na takich maleńkich pisklakach jeszcze mniej. Wolę oznaczać po rodzicach, co tak generalnie rzecz biorąc jest też bezpieczniejsze dla lęgu Very Happy (tutaj zgaduję, że zięba, i czekam na rozwiązanie zagadki Smile)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
wiadrowski
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej
właśnie dlatego pisałem o tych mazurkach,bo dziwiła mnie godzina tak późna jak na nocleg

muchołówka szara
[[pozdr
Powrót do góry
wiadrowski
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawet te 3 zdjęcia z mazurkami co wstawiłem,są z godzin południowych.,...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: