Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Adresy ptasich azylów,miejsc pomocy dla ptaków
IdĽ do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pon Lip 12, 2010 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PORADY TELEFONICZNE DOTYCZĄCE POMOCY ZNALEZIONYM PTAKOM (RANNYM, CHORYM, PISKLĘTOM)

NUMER TEL. 606571206

czynny codziennie od 8.00 do 20.00
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Czw Gru 30, 2010 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Kątnej
http://www.katna.pl/index.html
O.R.Z.Katna@gmail.com
Kątna 7
55-093 Kiełczów
gmina Długołęka

Telefon kontaktowy;
woj. Dolnośląskie:
502 518855 lub 71 3147566
woj. Opolskie:
667 993993
więcej danych kontaktowych tu http://www.katna.pl/kontakt.html
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pon Sty 31, 2011 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tu pomagają dzikim zwierzętom:
• Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich, Bukwałd 45 a, 11-001 Dywity. Telefon: Ewa Rumińska — 664 173 828, Joanna Zawadzka — 602 732 570
• Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Dębiny. Ławki 72, 14-405 Wilczęta. Telefon: Andrzej Brzostek — 501 642 632
• Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Napromku. Leśnictwo Napromek, Napromek 16, 14-260 Lubawa. Telefon: Lech Serwotka — 501 322
199, (089) 645 82 41
• Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce. Dąbrówka Wielka 29, 11-001 Dywity. Telefon: Paweł Bednarczyk — 693 982 171, (089) 513 03 91.
• Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Bocianów w Krutyni. Krutyń 66, 11-710 Piecki. Telefon: Maciej Głąbiński — 600 029 635
• Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Jerzwałdzie. Jerzwałd 62,14-233. Telefon: Tadeusz Markos — (089) 758 44 39, 089 758 85 27

http://sor-albatros.pl/fundacja/historie-nadeslane/pieskie-zycie-bockow/

https://projekty.gdos.gov.pl/files/OP/osrodki-pdf.pdf wykaz ośrodków rehabilitacji zwierząt w pdf
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pon Cze 27, 2011 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://naszejeze.org/orj.html
Pod linkiem są wprawdzie ośrodki udzielające pomocy jeżom, ale niektóre udzielają pomocy zwierzętom dzikim, także ptakom.
Powrót do góry
agnieszka
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 7:24 pm    Temat postu: mewa srebrzysta pomocy Odpowiedz z cytatem

jakis czas temu znalazlam mewe srebrzysta ze zlamanym skrzydlem odrazu udalam sie do weterynarza zostala mewa opatrzona pozniej zadzwonilam do pani z szafera ktora niby prowadzi fundacje ratujmy ptaki obiecala ze wezmie ode mnie ptaka za tydzien po tygodniu zmienila zdanie i koniec zostalam w lesie z ptakiem i ma gdzies mewe taka to wlasnie fundacja n jeszcze miala do mnie pretensje ze mewe trzymam w klatce bo wedlug niej powinna chodzic po domu no jakas paranoja. Szukam jakiegos azylu aby m mogla zawiezc mewe zeby ktos jej pomogł ale nie wiem gdzie prosze jesli ktos zna jakis azyl o info
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powyżej masz spory wybór, znajdź najbliższy Tobie i próbuj. Nie zrażaj się jedną fundacją, wiele jest takich co cel działań mają w statusie i często w d.... Fundacje muszą zarabiać na zarząd Very Happy Jednak na pewno z wymienionych powyżej większość robi dużo dobrego dla ptaków i nie tylko.
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak pisze Tomasz, skontaktuj się z kolejną fundacją. Aż do skutku. Wiem, że to może być zniechęcające, kiedy w miejscu, gdzie oczekujesz pomocy, okazuje się, że jej nie otrzymasz, ale naprawdę, nie wszędzie odprawiają z kwitkiem.
Z doświadczenia wiem, że w Warszawie w zoo przyjmują wszystkie ptaki (tam nawet nikomu się nie tłumaczysz, tylko zostawiasz ptaka na dyżurce, a panowie ochroniarze zanoszą go do azylu), ale Warszawa a Szczecin to daleko. Z innymi azylami niestety kontaktu nie miałam. Ale dobrze jest właśnie dzwonić, zanim się pojedzie kawał drogi, żeby nie jechać na darmo.
A mewa jak się czuje? Porusza skrzydłem, może próbuje latać? Czym ją karmisz?
Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Pią Sie 03, 2012 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy ośrodek w Łodzi. Niestety nie znalazłam telefonu, ale adres to ul;. Wycieczkowa 103.
http://www.mmlodz.pl/419980/2012/7/16/nowy-osrodek-rehabilitacji-pomoze-dzikim-zwierzetom-zdjecia?category=news
Powrót do góry
ming
Użytkownik prawie zaawansowany

PostWysłany: Nie Sty 27, 2013 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tutaj coś z północy Polski.

W lipcu 2012 Stowarzyszenie Drapolicz i Nadleśnictwo Elbląg podpisało porozumienie współpracy, na mocy którego realizujemy założone zadania. Jednym z nich jest budowa ptasiego azylu dla rannych i chorych ptaków. Placówka będzie położona na obszarze powstałego niedawno Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Elbląsko – Żuławskie” w Przebrnie, niedaleko Krynicy Morskiej. Dzięki dofinansowaniu ze środków 4 Osi Programu Operacyjnego RYBY 2007 – 2013 budowa azylu może rozpocząć się już w tym roku. Azyl będzie jednym z niewielu jednostek tego typu w naszym województwie. To tu znajdą schronienie i opiekę osłabione ptaki, które uległy wypadkom, wypadły z gniazd i samodzielnie nie mają szans przetrwać na wolności.
Informacja ze strony drapolicz.org.pl

Ja wiem tylko tyle, że prace nad obiektem trwają, a on sam będzie otwarty dla ptaków nie wcześniej niż za rok.
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Czw Mar 28, 2013 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowizoryczna mapa z naniesionymi azylami dla ptaków. Żeby było łatwiej zorientować się, jaki azyl ma się blisko swojego miejsca zamieszkania.
Adresy zebrane z różnych miejsc w sieci (m.in. z listy na tym forum Smile ), w miarę wolnego czasu będą dodawane nowe. Może komuś się przyda.
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=217570451336001089732.0004c118ac3a98f3e0c1a
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
IdĽ do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: