Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Budka z kamerą w środku Krakowa TERAZ LIVE !
IdĽ do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Czw Maj 02, 2013 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2.05.2013/czwartek/ -
Samiczka wysiaduje jajeczka ale nie non-stop. Samczyk troskliwie przynosi jej smakołyki co kilkanaście minut

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.05.2013/piątek/- czwarta doba wysiadywania
Życie..
Sikorki oraz budka dobrze przetrwały ulewną nocną jak i poranną burzę nad Krakowem. Samczyk nie został wpuszczony do budki ale niezrażony tym nadal opiekuje się niewdzięczną damą swego serca.

.http://tannhauser.wrzuta.pl/film/1sgWXFH6KhE/rec-00026
Powrót do góry
ming
Użytkownik prawie zaawansowany

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra zajawka, fajne filmiki, ale mogły być trochę dłuższe lub zawierać kilka najlepszych nagrań z całego dnia. Tymczasem oglądamy 30 sekund reklamy i 30 sekund siedzenia sikorki, co jest trochę irytujące.
5 minut najlepszych scen z dnia było by super, nie mówiąc już o live stream nawet 5fps, który miał by zapalonych widzów. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie moja wina że wlaściciele portali dolepiają reklamy. Ponieważ pracuję to więcej czasu na nagrywanie i obróbkę materiałów nie mam i nie będe miał. Także i system ktory mam nie nadaje się do live stream. Poza tym ja sygnał audio/video otrzymuję drogą radiową z pewnej odległości i nie jest on niestety dobrej jakości. Trudno. Jak się komuś nie podoba to co jest to niech nie ogląda albo zbuduje coś lepszego na co ja z przyjemnością popatrzę
Powrót do góry
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest Very Happy tannhauser- odwalasz kawał dobrej roboty, pewnie więcej dobrego dla ptaków tym tematem na forum zrobiłeś, niż niejedna "organizacja". Każda dodatkowa budka to duży plus dla ptaków, a nie ma lepszej zachęty niż Twój temat z budką, zdjęcia i filmiki (reklamy rzecz wstrętna,ale na 30s przyciszam dźwięk i można wytrzymać Wink ).
Powrót do góry
ming
Użytkownik prawie zaawansowany

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 7:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja napisałem, że pomysł jest super i filmiki też i zarazem tylko doradziłem rozwinięcie projektu.
Nie chciałem żebyś poczuł się winny za reklamy Crying or Very sad

Każdy z nas pewnie pracuje i mimo braku czasu stara się coś robić z zamiłowania ( i tu duży szacun dla Ciebie Wink )

Natomiast jeśli chciałbyś się zainteresować live stream - to mogę pomóc, doradzić i hostować. (Słaby komputer i słabe łącze w zupełności wystarczy do uzyskania efektu takiego jak na [url].http://www.lautenba.ch/pages/meisencam.php[/url])

I nie pisz
Kod:
Trudno. Jak się komuś nie podoba to

Bo tu niema osoby, której by się nie podobało! Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Pią Maj 03, 2013 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popołudniowa toaleta i na obiadek z mężem:

[url].http://tannhauser.wrzuta.pl/film/79a6xLmVOuq/toaleta_i_karmienie[/url]
Powrót do góry
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

4.05.2013/sobota/ - piąta doba wysiadywania

Proza życia - czyli u sikorek tak samo jak u wielu ludzi w sobotnie przedpołudnie...

Dłuższa drzemka
Toaleta poranna
Krótki wyskok z łóżka
Oglądanie TV z łóżka
Śniadanie do łóżka i pocałunki z partnerem Very Happy
Powrót do góry
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Sob Maj 04, 2013 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś trochę o otoczeniu mojej budki z kamerą. Cieszę się, że wokół mocno rozgałęził się i obrósł nowymi igłami modrzew na którym ta budka wisi bo daje to sporo cienia i zakrywa nieco budkę która była bardzo odsłonięta. Okienka w budce ( konieczne dla pracy kamery) są od południa i północy no i bałem się w związku z tym, że nadmierne nasłonecznienie moze ptaszkom zaszkodzić. Takiego niebezpieczeństwa już raczej nie ma. (Zdjecia z dzisiaj)

Z portali zagranicznych opisujących podobne projekty wiem, że bardzo pożyteczne jest - jeśli chce sie aby z budki wyleciało jak najwięcej odchowanych ptaszków- przywrócić w okresie lęgów ( które są dla ptaków olbrzymim wydatkiem energetycznym) dożywianie ptaków . Szczególnie jest to ważne w środowiskach dla nich w pokarm nienajbogatszych takich jak miasta. Przywróciłem im więc dożywianie jak w zimie i w pobliżu budki zawisł znowu pojemnik na ziarno + poidełko. Sikorki nie rezygnują z łowienia owadów ale ochoczo dożywiają się także i podawanymi w ich poblizu nasionami oleistymi. Na przysłowiowy "krzywy ryjek" załapują się także wróble gniazdujące w pobliżu w załomach ściany ostatniego nieocieplonego styropianem domu w okolicy. Ruch jest olbrzymi i karma znika w zawrotnym tempie!

Są tacy którzy dla swoich budek potrafią założyć w ogrodzie nawet hodowlę robaków. To ponoć bardzo proste wystarczy pokryć metr kwadratowy ( lub nawet mniej) kilkoma warstwami kartonu, tektury falistej i polać obficie kilkoma wiadrami wody. Po kilku dniach wysypują się w tym miejscu robaczki skwapliwie zbierane przez ptaszki które oszczędzają duzo czasu i energii na przynoszenie jedzenia dla młodych. Ja na takie coś pozwolić sobie na podwórku domu wielorodzinnego raczej nie mogę bo widok i zapach byłby chyba nieciekawy. Ale mam sąsiada wędkarza i sklep wędkarski w pobliżu wiec razem może jakieś małe wsparcie dla sikorek o taki atrakcyjny dla nich pokarm miesny wymyślimy Very Happy . Znam Niemców którzy w ten sposób z lęgów w których było 12 czy nawet 14 jajeczek doczekali sie tyle samo odchowanych młodych. Wynik to w naturze niespotykany! Ale dłużni to jesteśmy chyba tym ptakom których środowisko nieustannie człowiek zubaża i ograbia. Tym moim chyba też nie przelewa się , wszak gniazdują w linii prostej 2 km od Rynku Głównego w Krakowie i na pewno nie mają tu w pobliżu jakiejś obfitosci i nadmiaru swego naturalnego pokarmu.
Ale chyba warto. Za to wszystko co dla nich zrobimy teraz to jeśli te dwie sikorki odchowają z powodzeniem swe młode w dwóch tegorocznych lęgach to cała ta ptasia rodzina zje w tym roku kalendarzowym w sumie 75 ( słownie: siedemdziesiat pięć ) kilogramów owadów . Jest to około 3 miliony sztuk róznych owadów. Gdyby nie sikorki ( i inne ptaki) to robaki konsumowałyby ludzi nie tylko po ich śmierci ale jeszcze za życia... Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Nie Maj 05, 2013 8:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz mala niespodzianka dla wszystkich. Próba transmisji LIVE !
Znalazłem taki angielski portal i rzucam przez niego obraz i dzwięk z budki.
To jest tylko próba bo ja się potrzebuje po prostu operowania tym wszystkim ( kamerą, odbiornikiem, oprogramowaniem, udostepnianiem) dopiero nauczyć.
Adresu do ulubionych nie wrzucajcie gdyż szykuje sie znaczne rozwiniecie mojego projektu z pomocą minga. Nie chcę zapeszać wiec nie powiem na razie nic więcej. Very Happy
A póki co na dzisiaj : [url].http://www.justin.tv/tannhauser12[/url]
Powrót do góry
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Sro Maj 08, 2013 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki niezwykłej serdeczności i uczynności "minga" moja budka doczekala sie własnej stony internetowej ! Ma takze swój profil na facebook i Youtube !
Zapraszam serdecznie:
[url].www.budka.ptaki.net.pl[/url]

Very Happy
Powrót do góry
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 1:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry !
Dziś 31.05.2013 był 19 dzien o od wylkucia się 6 piskląt ( z 6-ciu złozonych jajeczek) w mojej budce z kamerą. O godz 7:50 w ciagu 3 minut wszystkie 6 małych sikorek opusciło budke legową i rozpoczeło nowe zycie poza nia . Długiego życia i wysokich lotów !
Sceny wylotu nie widziałem ale nagrał ją automatyczny system dlatego jest w niezbyt dobrej jakosci i jest ona do zobaczenia tutaj:
.http://www.justin.tv/tannhauser12/c/2356169
Niestety ale strona własna budki .www.budka.ptaki.net.pl popsuła sie i nie działa ale jak chcecie poczytać i zobaczyć wydarzenia z ostatnich dni to zapraszam jeszcze na Facebook:
.https://www.facebook.com/pages/Budka-w-Krakowie/503842576348533?ref=hl
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
IdĽ do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: