Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Pisklęta mew

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KOPZU
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 5:59 pm    Temat postu: Pisklęta mew Odpowiedz z cytatem

Jak widać zbliża się wiosna.Jestem z Ustki i jak dla mnie jest to królestwo mew (w szczególności srebrzystych).Mewy zakładają gniazda na dachach z których nie rzadko spadają pisklęta lub podloty mew.Jeśli podlot nie ma żadnych obrażeń i nie zagrażają mu psy i koty jest ok.Jednak jeśli zagraża mu niebezpieczeństwo wraz z przyjaciółmi zabieramy go i oddajemy go rodzicom wrzucając go na dach budynku z którego spadł.Jednak czasem mewy spadają z bloków na które nie łatwo jest się dostać, czasem są też za małe aby poradziły sobie na ziemi lub doznają jakieś obrażenia.Czasem trzeba mewkę zabrać do weterynarza aby ją opatrzył i przepisał ewentualnie jakieś leki.I teraz mam pytanie czym karmić taką mewkę??? Myślałem nad zmieloną rybką ale to tylko mój pomysł.I jak powinno wyglądać pomieszczenie dla niej??? Jakiś basenik z wodą mini plaża???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg strony Ratujmy Ptaki dla mew jako pokarm nadają się: "Gotowany makaron, chude mięso, ryby, twaróg, jajko na twardo"
Myślę, że ryby są najbardziej naturalnym pokarmem dla mewy, z tym że nie filety, ale fajne byłyby jakieś małe rybki podawane w całości (może nad morzem macie możliwość dostać takie gdzieś np. w porcie?)
Jeśli chodzi o pomieszczenie, to jedyne, co mogę odradzić z własnej obserwacji, to lokum z niedużymi dziurami, w które mewa może wsadzić dziób - np. transporter dla kota. Do krótkiego trzymania np. rannej młodej mewy wielkość takiego transportera byłaby OK, ale mewa będzie próbowała wyjść, wsadzając dziób w te otwory, i może skończyć z mocno poocieraną skórą koło dzioba. Myślę, że woliera, wielkości takiej żeby mewa mogła chodzić i trochę podfruwać, byłaby OK, ale trzeba byłoby sprawdzić, czy nawet z tak dużego lokum nie będzie próbowała wyjść, robiąc sobie przy okazji krzywdę. Ale jeśli oczka siatki byłyby na tyle małe, żeby nie mogła wsadzić w nie dzioba, to myślę że nie byłoby problemu. Niektórzy trzymają krótkoterminowo ptaki w łazience (np. perkozy lubią sobie popływać w wannie), ale nie wiem, czy mewa nie narobiłaby straszliwego bałaganu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
KOPZU
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie się tak fajnie złożyło, że mój wujek jest rybakiem i zawsze tam ma jakieś resztki dorsza.Mógłbym np pokroić na drobniejsze kawałeczki i było by ok.A z pomieszczeniem to mam tak że stoi u mnie pusty pokój a w nim basen który używam tylko w letnie dni.Mógłbym do niego nalać trochę wody albo tak jak powiedziałaś w wannie lub pod prysznicem Wink Very Happy
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, jeśli masz pokój, który mógłbyś CAŁY przeznaczyć dla mewy... to chyba trudno sobie wymarzyć lepsze warunki Very Happy Jeśli go nie używasz, to mógłbyś go dostosować do jej potrzeb - mam na myśli głównie bezpiecxzeństwo, czyli usunięcie przedmiotów, o które mogłaby się pokaleczyć, zabezpieczenie szpar za meblami, w które mogłaby się wcisnąć, zasłonięcie okien jakąś firanką, żeby nie przywaliła w szybę (drozd wychowywany przez znajomą właśnie tak skończył Sad )... Tak sobie myślę, że skoro masz takie świetne warunki, to mógłbyś być świetną pomocą dla jakiegoś nadmorskiego azylu dla ptaków - gdybyś urządził ptasi pokój i ewentualnie podszkolił się u nich z opieki nad ptakami, to mogliby Ci podsyłać prostsze przypadki do odchowania Smile Azyle zwykle borykają się z niedostatkiem miejsca i nadmiarem pacjentów. Małym problemem mogłoby być samo dogadanie się z azylem, z tego co słyszałam, przynajmniej w jednym z nadmorskich azyli z prowadzącą go osobą dogadać się może być ciężko, ale jeśli to by się udało - to miałbyś w sezonie lęgowym dużo pracy, frajdy i robiłbyś dużo dobrego dla ptaków Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
KOPZU
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet fajny pomysł z tym azylem pomyśle jeszcze nad tym Very Happy
Dzięki za rady i jak znajdę jakąś małą mewkę w potrzebie będę dokumentował opiekę nad nią Very Happy
Pzdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: