Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Budka dla kopciuszka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tannhauser
Rozkręcam się

PostWysłany: Nie Kwi 28, 2013 7:09 am    Temat postu: Budka dla kopciuszka Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku odkryliśmy, że w skrzynce z przyłączem gazowym i licznikiem gazowym przy naszym domku w ogródku na działce pod Krakowem założył gniazdo ten oto wdzięczny ptaszek...

... czyli kopciuszek.
Postanowiłem poprawić mu nieco warunki lęgu i zbudowałem w tym miesiącu taką oto budkę:

Na lęgi w tym roku już nie liczę a gniazdko w skrzynce na gaz mi nie przeszkadza Very Happy . Ale może w przyszłym roku wprowadzi się do niej druga kopciuszkowa rodzina ?

Jakby ktoś chciał taką zbudować to podaję przydatny opis jak ją zrobić wycinając elementy z jednej deski szer. 24 cm ( wystarczy 90 cm takiej deski). Ja co prawda tak szerokiej deski nie miałem i zrobiłem budkę z dwóch desek (z podbitki dachowej ) sklejonych na wpust.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: