Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Wychowane piskle kawki
Idą do strony 1, 2  Nastŕpny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
statjacek
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 01 Wrz 2013

PostWys│any: Pon Wrz 02, 2013 6:29 pm    Temat postu: Wychowane piskle kawki Odpowiedz z cytatem

Witam. Wychowa┬│em kawk├¬ od pisklaka w tym roku. Moja kawka jest ju┬┐ du┬┐a, ale niestety bardzo si├¬ oswoi┬│a. Umie je┬Â├Ž fruwa├Ž. Niestety teraz musz├¬ opu┬Âci├Ž moje miejsce zamieszkania i do wiosny b├¬d├¬ mieszka┬│ w bloku. Trzymanie kawki tam jest niemo┬┐liwe. Nie mam pomys┬│u jak sprawi├Ž aby do┬│┬▒czy┬│a do stada kawek, aby si├¬ usamodzielni┬│a. Prosz├¬ o pomoc.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Wto Wrz 03, 2013 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to mamy problem. Krukowate ┬│atwo si├¬ oswajaj┬▒, a na oswojonego ptaka na wolno┬Âci czyha wiele niebezpiecze├▒stw, z kt├│rymi mo┬┐e sobie nie poradzi├Ž. Na przyk┬│ad niezbyt ┬┐yczliwi ludzie, albo psy i koty, je┬Âli ich r├│wnie┬┐ si├¬ nie boi. Poza tym kawki s┬▒ stadne i podobno samotnie wychowana kawka staje si├¬ w stadzie dzikich kawek osobnikiem najni┬┐szym w hierarchii - tak przynajmniej twierdzi Kruszewicz w "Ptakach Polski". No ale na to nie bardzo masz ju┬┐ teraz wp┬│yw. My┬Âl├¬, ┬┐e dobrze by┬│oby kawk├¬ troch├¬ "zdziczy├Ž" przed wypuszczeniem - ograniczy├Ž kontakt z cz┬│owiekiem, mo┬┐e jaka┬ woliera... A gdzie kawka teraz przebywa (w klatce, wolierze, lata wolno i wraca na posi┬│ki...)? Kawka musi umie├Ž sama zdobywa├Ž po┬┐ywienie, to przede wszystkim. Je┬Âli masz mo┬┐liwo┬Â├Ž, spr├│buj j┬▒ odda├Ž komu┬Â, kto b├¬dzie mia┬│ warunki, ┬┐eby j┬▒ "zdziczy├Ž" Wink albo mo┬┐e zoo? Chocia┬┐ podejrzewam, ze mog┬▒ nie chcie├Ž przyj┬▒├Ž kawki. Je┬Âli absolutnie nie ma innej mo┬┐liwo┬Âci, to dobrym miejscem do wypuszczenia b├¬dzie wysypisko ┬Âmieci - tam przynajmniej jest ┬│atwo o po┬┐ywienie.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
statjacek

PostWys│any: Wto Wrz 03, 2013 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kawka obecnie lata wolno, przylatuje do mnie na posi┬│ki oraz jak si├¬ st├¬skni a w nocy ┬Âpi w ┬│azience. Nie zostawi┬│bym j┬▒ bez jedzenia. Raz na tydzie├▒ zamierza┬│em przyje┬┐d┬┐a├Ž tu i zostawi├Ž jedzenie na tydzie├▒. Wiem, ┬┐e by lata┬│a i krzycza┬│a z t├¬sknoty. Rozwa┬┐am jeszcze inn┬▒ koncepcje mianowicie aby j┬▒ wzi┬▒├Ž do bloku, ale na balkon by mog┬│a swobodnie lata├Ž, a na noc j┬▒ bra├Ž do domu. Tylko mam obawy czy odnajdzie w┬│a┬Âciwy balkon. Bloki s┬▒ na osiedlu bardzo podobne do siebie, ┬┐e nie wspomn├¬ ju┬┐ o balkonach.
Mo┬┐e jest tu kto┬ kto zna si├¬ na kawkach i zaopiekowa┬│by si├¬ j┬▒ odpowiednio.
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

PostWys│any: Wto Wrz 03, 2013 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako┬ nie widz├¬ tego zostawiania jedzenia na tydzie├▒. Gdzie by┬ je umieszcza┬│, tak ┬┐eby kawka si├¬ do niego dosta┬│a, a inne zwierz├¬ta nie? Bo je┬Âli b├¬dzie og├│lnodost├¬pne, to szybko inne ptaki albo np. koty czy lisy, o ile s┬▒ w okolicy, zaczn┬▒ wyjada├Ž to, co zostawisz.
Je┬Âli masz jeszcze troch├¬ czasu do przeprowadzki, to mo┬┐esz spr├│bowa├Ž stopniowo ogranicza├Ž jej racje ┬┐ywieniowe, tak ┬┐eby musia┬│a sama szuka├Ž jedzenia.
Powrˇt do gˇry
statjacek

PostWys│any: Wto Wrz 03, 2013 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna K napisa│:
Jako┬ nie widz├¬ tego zostawiania jedzenia na tydzie├▒. Gdzie by┬ je umieszcza┬│, tak ┬┐eby kawka si├¬ do niego dosta┬│a, a inne zwierz├¬ta nie? Bo je┬Âli b├¬dzie og├│lnodost├¬pne, to szybko inne ptaki albo np. koty czy lisy, o ile s┬▒ w okolicy, zaczn┬▒ wyjada├Ž to, co zostawisz.
Je┬Âli masz jeszcze troch├¬ czasu do przeprowadzki, to mo┬┐esz spr├│bowa├Ž stopniowo ogranicza├Ž jej racje ┬┐ywieniowe, tak ┬┐eby musia┬│a sama szuka├Ž jedzenia.

Zamierza┬│em zostawia├Ž jej jedzenie na balkonie pot krzes┬│em. A co my┬Âlisz o tym aby j┬▒ wzi┬▒├Ž do miasta na balkon i na noc zabiera├Ž do ┬│azienki? Tylko czy znajdzie ten balkon? Ograniczanie jedzenia wi┬▒┬┐e si├¬ z tym, ┬┐e b├¬dzie g┬│o┬Âno krzycze├Ž i lata├Ž do innych ludzi, do restauracji. A w restauracjach jest tak: Niekt├│rzy klienci s┬▒ zachwyceni oswojonym ptakiem i sami dokarmiaj┬▒, inni si├¬ boj┬▒ my┬Âl┬▒c zapewne, ┬┐e to chory ptak i zostawiaj┬▒ talerz z posi┬│kiem a w├│wczas Gustaw (tak na imie ma kawka) bierze sobie co chce z talerza.
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

PostWys│any: Wto Wrz 03, 2013 6:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

statjacek napisa│:
Ograniczanie jedzenia wi┬▒┬┐e si├¬ z tym, ┬┐e b├¬dzie g┬│o┬Âno krzycze├Ž i lata├Ž do innych ludzi, do restauracji. A w restauracjach jest tak: Niekt├│rzy klienci s┬▒ zachwyceni oswojonym ptakiem i sami dokarmiaj┬▒, inni si├¬ boj┬▒ my┬Âl┬▒c zapewne, ┬┐e to chory ptak i zostawiaj┬▒ talerz z posi┬│kiem a w├│wczas Gustaw (tak na imie ma kawka) bierze sobie co chce z talerza.
Gustaw, ┬│adnie Smile
Tutaj jest w┬│a┬Ânie problem z oswajaniem. Bo kiedy┬ mo┬┐e si├¬ trafi├Ž kto┬Â, kto rzuci kamieniem albo kopnie Sad

Zostawianie jedzenia na balkonie - mimo wszystko ba┬│abym si├¬. Inne ptaki (cho├Žby inne kawki) mog┬▒ znale┬╝├Ž to miejsce i b├¬d┬▒ wyjada├Ž, poza tym czy po tygodniu jedzenie takie jak mi├¬so b├¬dzie si├¬ jeszcze nadawa├Ž do jedzenia?

Je┬Âli przyzwyczajanie kawki do samodzielnego poszukiwania po┬┐ywienia odpada, to chyba powiniene┬ pomy┬Âle├Ž o znalezieniu kogo┬Â, kto si├¬ ni┬▒ zajmie, tak jak Ty do tej pory. Albo wzi┬▒├Ž do bloku, ale te┬┐ bym si├¬ ba┬│a, czy kawka si├¬ nie zgubi. Docelowo, uwa┬┐am, ┬┐e powinno si├¬ przynajmniej spr├│bowa├Ž kawk├¬ przyzwyczai├Ž do wolno┬Âci, fajnie by by┬│o, gdyby trafi┬│a od Ciebie w takie miejsce, gdzie kto┬ m├│g┬│by j┬▒ powoli przygotowywa├Ž do wypuszczenia (gdzie nie by┬│oby restauracji w pobli┬┐u Wink ). Nie napisa┬│e┬ sk┬▒d jeste┬Â. Tutaj jest mapka azyli dla ptak├│w, mo┬┐e co┬ Ci to pomo┬┐e http://goo.gl/maps/H5nyq Chocia┬┐ tak jak pisa┬│am, na azyle, szczeg├│lnie te wi├¬ksze, nie liczy┬│abym specjalnie, bo s┬▒ przepe┬│nione. Mo┬┐esz spr├│bowa├Ž w jakim┬ nadle┬Ânictwie, albo weterynarzy popyta├Ž czy nie znaj┬▒ kogo┬Â, kto zaopiekowa┬│by si├¬ kawk┬▒.
Powrˇt do gˇry
statjacek

PostWys│any: Wto Wrz 03, 2013 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem z Koszalina. Teraz jeszcze przez par├¬ dni b├¬d├¬ w Mielnie z Gustawem. Znajoma zawioz┬│a sow├¬ do azylu w Warszawie. Mia┬│a zlamene skrzyd┬│o. Tam j┬▒ u┬Âpili twierdz┬▒c, ┬┐e skrzyd┬│o trzeba by by┬│o amputowa├Ž i ┬┐e jest to bardzo pospolity ptak. Dowiedzia┬│a si├¬ o tym jak sowa ju┬┐ nie ┬┐y┬│a. Mowi┬│a, ┬┐e jakby wiedzia┬│a co oni z ni┬▒ zrobi┬▒ to by w ┬┐yciu tam jej nie zawioz┬│a. Nie mam zaufania do azylu.
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

PostWys│any: Wto Wrz 03, 2013 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

statjacek napisa│:
Jestem z Koszalina. Teraz jeszcze przez par├¬ dni b├¬d├¬ w Mielnie z Gustawem. Znajoma zawioz┬│a sow├¬ do azylu w Warszawie. Mia┬│a zlamene skrzyd┬│o. Tam j┬▒ u┬Âpili twierdz┬▒c, ┬┐e skrzyd┬│o trzeba by by┬│o amputowa├Ž i ┬┐e jest to bardzo pospolity ptak. Dowiedzia┬│a si├¬ o tym jak sowa ju┬┐ nie ┬┐y┬│a. Mowi┬│a, ┬┐e jakby wiedzia┬│a co oni z ni┬▒ zrobi┬▒ to by w ┬┐yciu tam jej nie zawioz┬│a. Nie mam zaufania do azylu.
Du┬┐e azyle, a takim jest warszawski, dostaj┬▒ bardzo du┬┐o chorych ptak├│w. Nie wszystkie da si├¬ wyleczy├Ž tak, ┬┐eby mog┬│y wr├│ci├Ž na wolno┬Â├Ž, a woliery niestety nie s┬▒ z gumy. Wierz├¬ w kompetencje tamtejszych weterynarzy, je┬Âli ocenili, ┬┐e skrzyd┬│o jest nie do uratowania, to zapewne tak by┬│o. A miejsce w wolierach jest potrzebne nie tylko dla ptasich rezydent├│w, kt├│rzy ju┬┐ nie wr├│c┬▒ na wolno┬Â├Ž, ale te┬┐ dla tych, kt├│re s┬▒ w trakcie rehabilitacji. Dlatego pisa┬│am, ┬┐e kawki "na sta┬│e" du┬┐y azyl raczej nie przyjmie, co innego jaki┬ ma┬│y, gdzie nie ma tak du┬┐ego "ob┬│o┬┐enia" pacjentami. Ale generalnie nie zra┬┐a┬│abym si├¬ do azyli, bo tam pracuj┬▒ naprawd├¬ fachowcy, kt├│rzy umiej┬▒ pomaga├Ž ptakom, i bez nich wiele ptak├│w nie dosta┬│oby drugiej szansy.
Powrˇt do gˇry
statjacek

PostWys│any: Wto Wrz 03, 2013 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. B├¬d├¬ dzwoni┬│ do Tych azyl├│w co mi poda┬│a┬Â. Mam nadziej├¬, ┬┐e kt├│ry┬ przyjmie Gustawa. Dzi├¬ki za pomoc.
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

PostWys│any: Sro Wrz 04, 2013 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia Smile Je┬Âli si├¬ nie uda, to popr├│buj z nadle┬Ânictwami (nawet je┬Âli nie s┬▒ wymienione na mojej mapie) i mo┬┐e wrzu├Ž info na wi├¬cej for├│w o tematyce przyrodniczej, a nu┬┐ kto┬ b├¬dzie mia┬│ warunki, ┬┐eby Gustawa wzi┬▒├Ž.
Powrˇt do gˇry
statjacek

PostWys│any: Czw Wrz 05, 2013 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po 15.09 obiecali, ┬┐e Gustawa wezm┬▒: Szczecin u┬│ ┬úowczych 6/1. Nic na temat tego miejsca nie wiem. Maj┬▒ go tam po┬│┬▒czy├Ž ze stadem innych krukowatych. To dobry wyb├│r?

Zauwa¿y³em, ¿e kawki maj± ciekaw± dietê. Gustaw np. prócz tego co jedz± kawki je tak¿e czosnek. Pierwszy raz widzia³em jak porwa³ z±bek czosnku obra³ go rozdzioba³ i zjad³.
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

PostWys│any: Czw Wrz 05, 2013 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te┬┐ nie znam tego o┬Ârodka, osobi┬Âcie ani np. z relacji os├│b, kt├│re tam oddawa┬│y zwierzaki, ale wrzuci┬│am adres i nazwisko opiekuna o┬Ârodka w wyszukiwark├¬ i pojawi┬│o si├¬ par├¬ wynik├│w, m.in. zdj├¬cia z o┬Ârodka i jaki┬ artyku┬│ z gazety - mo┬┐esz poprzegl┬▒da├Ž. O┬Ârodek jest zarejestrowany w RDO┬Ž, dzia┬│a nie od wczoraj, moich w┬▒tpliwo┬Âci nic nie wzbudza, o ile oczywi┬Âcie mog├¬ oceni├Ž siedz┬▒c przed komputerem Wink
Po┬│┬▒czenie z innymi kawkami to bardzo dobre rozwi┬▒zanie, zreszt┬▒ wspomniany przeze mnie Kruszewicz pisze w swojej ksi┬▒┬┐ce r├│wnie┬┐ o tym, ┬┐e takie wychowywane przez cz┬│owieka kawki nale┬┐y trzyma├Ž i wypuszcza├Ž w miar├¬ mo┬┐liwo┬Âci w wi├¬kszych grupach (mo┬┐e wewn┬▒trz takiej grupy ustalaj┬▒ sobie hierarchi├¬, i po wypuszczeniu tworz┬▒ w┬│asne "stado", a nie musz┬▒ szuka├Ž nowego, gdzie by┬│yby najni┬┐sze w hierarchii? - ale to tylko takie moje przypuszczenia Smile ).
Opisywa┬│e┬ azylowi histori├¬ kawki, obiecali da├Ž jej schronienie do┬┐ywotnio, w razie gdyby nie nadawa┬│a si├¬ na wolno┬Â├Ž? Co prawda je┬Âli jest zdrowa, to podejrzewam, ┬┐e w stadzie innych ptak├│w zdziczeje i b├¬dzie mo┬┐na j┬▒ bez problemu wypu┬Âci├Ž, ale - maj┬▒c na uwadze przygod├¬ Twojej znajomej z sow┬▒ - lepiej doprecyzowa├Ž wzajemne oczekiwania.

A krukowate s┬▒ wszystko┬┐erne, wi├¬c Tw├│j Gustaw mo┬┐e je┬Â├Ž r├│┬┐ne dziwne rzeczy Smile Inna sprawa, czy wszystko, co mu smakuje, jest dla niego zdrowe - bo my┬Âl├¬, ┬┐e frytk┬▒ albo chipsem te┬┐ by nie pogardzi┬│ Laughing A czym go karmisz, tak w og├│le? Mo┬┐esz mu podsun┬▒├Ž r├│┬┐ne warzywa i owoce, je┬Âli do tej pory nie jad┬│ (marchewka tarta, jab┬│uszko...), mo┬┐e co┬ mu posmakuje Smile
Powrˇt do gˇry
statjacek

PostWys│any: Czw Wrz 05, 2013 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gustaw je pieczywo, sery, miêso, uwielbia owoce a zw³aszcza arbuza. Lubi tak¿e mleko, ziemniaki i wspomniane przez Ciebie frytki.

A czego Gustaw nie lubi? Surowego miêsa, robaków Sad

Niestety wszystko na to wskazuje, ┬┐e b├¬d├¬ musia┬│ go zawie┬Â├Ž do tego azylu. Rozmawia┬│em tylko telefonicznie z jakim┬ panem i nie znam szczeg├│┬│├│w. Natomiast powiedzia┬│, ┬┐e kawka jest pod ochron┬▒ i z przyjemno┬Âci┬▒ si├¬ ni┬▒ zajm┬▒.
W innym azylu powiedziano mi, ┬┐e nie mog┬▒ si├¬ zaj┬▒├Ž Gustawem ale, ┬┐e ten m├│j rozm├│wca za nic na ┬Âwiecie nie odda┬│by oswojonej kawki. Bardzo dobrze go rozumiem. Ale ja naprawd├¬ nie widz├¬ innego rozwi┬▒zania.

Ja bym chcia³ aby w Mielnie ona siê po³±czy³a ze stadem kawek a w przysz³ym sezonie znowu do mnie przylatywa³a. W koñcu to jej rodzina tu mieszka. Ale niestety kawki Gustawa przepêdzaj±.

Wcze┬Âniej tak nie by┬│o. Rodzice Gustawa przez d┬│u┬┐szy czas starali si├¬ z nim nawi┬▒za├Ž kontakt. Przy pierwszej zdecydowanej pr├│bie Gustawek ich podzioba┬│. By┬│y tak┬┐e inne pr├│by: Siedzia┬│y nad jego krzes┬│em (Gustawek ma swoje krzes┬│o i lubi na nim siedzie├Ž) i nawo┬│ywa┬│y przez jakie┬ p├│┬│ godziny i w ko├▒cu Gustawek z nimi polecia┬│. Nie by┬│o go kilka godzin a┬┐ w ko├▒cu przysz┬│a kelnerka z s┬▒siedniej restauracji prosz┬▒c aby zabra├Ž Gustawa. Nawet odwa┬┐niejsze obce kawki przylatywa┬│y na krzes┬│o Gustawa siada┬│y ko┬│o nas i cz├¬stowa┬│y si├¬ przysmakami, kt├│rymi zwykle raczy┬│ si├¬ Gustaw. To by┬│o miesi┬▒c temu. A teraz stado go nie chce Sad
Tak on wygl┬▒da:

http://www.youtube.com/watch?v=7oG_958ex1o
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

PostWys│any: Czw Wrz 05, 2013 8:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

┬Žliczny Gustawek Very Happy
Cytat:
Gustaw je pieczywo, sery, miêso, uwielbia owoce a zw³aszcza arbuza. Lubi tak¿e mleko, ziemniaki i wspomniane przez Ciebie frytki.

A czego Gustaw nie lubi? Surowego miêsa, robaków Sad
Teraz ju┬┐ i tak nied┬│ugo przejdzie na azylowy wikt, a poza tym - jak wida├Ž - taka dieta nie┬╝le mu s┬│u┬┐y, ale gdyby┬ jeszcze kiedy┬ chowa┬│ kawk├¬ Smile to ograniczy┬│abym pieczywo (podobno ┬╝le wp┬│ywa na ptaki, nie wiem na ile to prawda, ale w wielu miejscach mo┬┐na to przeczyta├Ž) i mleko (ale nabia┬│ - ser bia┬│y - jak najbardziej jest OK). Frytki... no c├│┬┐, dzieci te┬┐ ich nie powinny je┬Â├Ž, ale jak im odm├│wi├Ž Laughing

Cytat:
Niestety wszystko na to wskazuje, ┬┐e b├¬d├¬ musia┬│ go zawie┬Â├Ž do tego azylu. Rozmawia┬│em tylko telefonicznie z jakim┬ panem i nie znam szczeg├│┬│├│w. Natomiast powiedzia┬│, ┬┐e kawka jest pod ochron┬▒ i z przyjemno┬Âci┬▒ si├¬ ni┬▒ zajm┬▒.
W innym azylu powiedziano mi, ┬┐e nie mog┬▒ si├¬ zaj┬▒├Ž Gustawem ale, ┬┐e ten m├│j rozm├│wca za nic na ┬Âwiecie nie odda┬│by oswojonej kawki. Bardzo dobrze go rozumiem. Ale ja naprawd├¬ nie widz├¬ innego rozwi┬▒zania.

Czasem niestety nie ma wyj┬Âcia, poza tym przecie┬┐ nie wyrzucasz go za drzwi, tylko oddajesz w bardzo dobre r├¬ce. Zreszt┬▒, nawet gdyby┬ mia┬│ mo┬┐liwo┬Â├Ž kawk├¬ dalej trzyma├Ž, to uwa┬┐am, ┬┐e danie jej szansy powrotu na wolno┬Â├Ž nie jest niczym z┬│ym, wr├¬cz przeciwnie Smile

Cytat:
Wcze┬Âniej tak nie by┬│o. Rodzice Gustawa przez d┬│u┬┐szy czas starali si├¬ z nim nawi┬▒za├Ž kontakt. Przy pierwszej zdecydowanej pr├│bie Gustawek ich podzioba┬│. By┬│y tak┬┐e inne pr├│by: Siedzia┬│y nad jego krzes┬│em (Gustawek ma swoje krzes┬│o i lubi na nim siedzie├Ž) i nawo┬│ywa┬│y przez jakie┬ p├│┬│ godziny i w ko├▒cu Gustawek z nimi polecia┬│. Nie by┬│o go kilka godzin a┬┐ w ko├▒cu przysz┬│a kelnerka z s┬▒siedniej restauracji prosz┬▒c aby zabra├Ž Gustawa. Nawet odwa┬┐niejsze obce kawki przylatywa┬│y na krzes┬│o Gustawa siada┬│y ko┬│o nas i cz├¬stowa┬│y si├¬ przysmakami, kt├│rymi zwykle raczy┬│ si├¬ Gustaw. To by┬│o miesi┬▒c temu. A teraz stado go nie chce Sad
Miesi┬▒c temu by┬│ jeszcze takim pisklakiem-podlotkiem, prawda? Wi├¬c podejrzewam, ┬┐e jako dzieciak by┬│by przez doros┬│e kawki przyj├¬ty do stada bez wzgl├¬du na to, czy by┬│ faktycznie "ich", czy nie. Kawki s┬▒ bardzo stadne, troszcz┬▒ si├¬ o m┬│ode, kot czy pies mo┬┐e nie┬╝le od nich dosta├Ž po g┬│owie, je┬Âli si├¬ zbli┬┐y zbytnio do podlota. A jak Gustaw podr├│s┬│, to mo┬┐e po prostu ujawni┬│ si├¬ ten wspomniany problem hierarchii? Mo┬┐e kawki po prostu go "ustawiaj┬▒", ┬┐eby zna┬│ swoje miejsce w szeregu?
Powrˇt do gˇry
statjacek

PostWys│any: Wto Wrz 10, 2013 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobot├¬ mam nowy termin zawiezienia Gustawka. B├¬dzie on w wolierze z rozbitymi o szybe supermarketu krukowatymi konkretnie (srokami), ktore po wypadku maj┬▒ doj┬Â├Ž do zdrowia. Ustali┬│em, ┬┐e je┬Âli Gustaw nie b├¬dzie si├¬ nadawa┬│ na wypuszczenie na wolno┬Â├Ž to na wiosn├¬ go odbior├¬.
Zastanawiam siê nad rozwi±zaniem innym:

W Mielnie na balkonie zostawia├Ž mu jedzenie raz na tydzie├▒ na wiadrze z wod┬▒ ogrzewan┬▒ grza┬│k┬▒ elektryczn┬▒ (tak┬▒ z akwarium).
On zna tu teren. Minus takiego rozwi┬▒zania to drapie┬┐niki np. kuna

Gustaw bardzo lubi karm├¬ dla york├│w Royala. Sk┬│ad tej karmy jest ok. Mo┬┐e to jest lepsze rozwi┬▒zanie? Trudno mi si├¬ z nim rozsta├Ž.
W schronisku zapewniaj± mnie, ¿e bêdzie mia³ dobr± opiekê.
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idą do strony 1, 2  Nastŕpny
Strona 1 z 2

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach