Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

karmnik

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiadrowski
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 12:48 am    Temat postu: karmnik Odpowiedz z cytatem

Witam,
pare dni temu odprowadzając córkę do przedszkola wyczytałem,iż rodzice są proszeni o wykonanie karmnika dla ptaków w ramach integracji młodego pokolenia z przyrodą.Uśmiechnęłą sie córka,gdy jej to przeczytałem i powiedziała:
''Tatuś,przecież ty biegasz ciągle za ptakami z lornetką i aparatem i mama mówi ,że masz jakieś dziwne zainteresowania!"
Lepiej nie mogła chyba trafić hehe
Moja prośba do Was jest taka,abyście mi polecili jakiegoś gotowca do kupna ,ponieważ czas ,który mam spędzić na produkcji karmnika wolę spędzić na obserwowaniu ptaków
Cena nie gra zbytnio roli,ma być konkretne zadaszenie i typowo pod słonecznik
Liczę na to,że moja córka będzie zadowolona zWaszych sugestii
pozdr
Mariusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Tu rozsądny cenowo i pod słonecznik w miarę będzie dobry:
http://allegro.pl/drewniany-karmnik-karmniki-dla-ptakow-i3650460969.html
Ale po co gotowiec... Poświęć trochę czasu i zrób sam, ptakom z takich lepiej smakuje, Twoja satysfakcja większa Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Sob Lis 02, 2013 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze się sprawdzają karmniki z 5-litrowych plastikowych butli po wodzie mineralnej. Wiesza się taką butelkę za wieczko, przy dnie wycina się kilka dziur, do środka sypie słonecznik. Karmnik jest zadaszony, nadaje się na wszelkie ziarno, tani i prosty w wykonaniu. Pewnie Twoja córka nawet sama by sobie świetnie poradziła z tym zadaniem. Poza tym jak się ma kilka butelek w zapasie, to można co jakiś czas go wymienić, kiedy się zabrudzi, żeby nie ułatwiać rozprzestrzeniania się chorób ptasich.
O tak to wygląda: http://legnica.naszemiasto.pl/tag/karmnik-z-butelki.html
Jedyna wada, że nie prezentuje się tak pięknie jak drewniane "domki".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: