Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Kula t┬│uszczowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
ming
U┬┐ytkownik prawie zaawansowany

Do│▒czy│: 24 Lip 2012
Sk▒d: Elbl┬▒g

PostWys│any: Nie Sty 04, 2015 12:27 pm    Temat postu: Kula t┬│uszczowa Odpowiedz z cytatem

Witam,

jako, ┬┐e go┬Âcie 'mojego parapetu' za szybko wydzi├│bywa┬│y ┬│uskany s┬│onecznik - zainteresowa┬│em si├¬ innymi formami dawania pokarmu (kt├│re nie b├¬d┬▒ wymaga┬│y codziennej pami├¬ci)

Na youtube znalaz┬│em opis jak zrobi├Ž kul├¬ t┬│uszczow┬▒, a raczej kul├¬ smalcow┬▒ - https://www.youtube.com/watch?v=xo_J8ZY5GCA

Tak wysz┬│a moja kula:

Wiadomo, ¿e 'pichcenie' zajmuje trochê czasu (ja zrobi³em na raz 4 kule), ale sk³ad kuli to trzy garstki ró¿nego s³onecznika (pokarm na jeden dzieñ) + smalec - daje 3-4 dni jedzenia.

Polecam wszystkim ambitnym mi┬│o┬Ânikom ptak├│w i kulinari├│w Smile, kt├│rzy nie chc┬▒ by├Ž zale┬┐ni od poziomu nasionek w karmniku.

Daje to te┬┐ satysfakcje przede wszystkim facetom, kt├│rzy z rado┬Âci┬▒ patrz┬▒, ┬┐e przez nich przyrz┬▒dzona potrawa - smakuje Smile
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Nie Sty 11, 2015 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie robi³am nigdy kul t³uszczowych, ale wiesza³am kawa³ki s³oniny - nigdy nie mia³y wiêkszego wziêcia. Nie wiem, od czego to zale¿y, bo wiele osób s³oninkê poleca jako lubian± przez ptaki.
Powrˇt do gˇry
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Nie Sty 11, 2015 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie s┬│oninka baaardzo popularna w┬Âr├│d sikorek. Bywa┬│o, ┬┐e na 3 by┬│o jednocze┬Ânie ponad dziesi├¬├Ž sikorek. W tym roku jednak nie wieszam, za ciep┬│o - s┬│oninka tylko na mrozie nie psuje si├¬.
Powrˇt do gˇry
ming

PostWys│any: Wto Sty 13, 2015 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie s┬│onina r├│wnie┬┐ jest bardzo popularna, przed zrobieniem kul wyk┬│ada┬│em sk├│ry ze s┬│onin┬▒, kt├│re po kilku dniach wygl┬▒da┬│y jak "powiewaj┬▒ca dziurawa pielucha".
Co do psucia i mrozu nie zgodzi³ bym siê do koñca z Tomaszem.
W lodówce panuje temperatura miêdzy 1 a 10 stopni, wiêc w podobnej temperaturze na zewn±trz przez te 2-4 dni (wydziobywania) nic jej siê nie stanie. Smile
Powrˇt do gˇry
Tomasz
Site Admin

PostWys│any: Wto Sty 13, 2015 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ming napisa│:
U mnie s┬│onina r├│wnie┬┐ jest bardzo popularna, przed zrobieniem kul wyk┬│ada┬│em sk├│ry ze s┬│onin┬▒, kt├│re po kilku dniach wygl┬▒da┬│y jak "powiewaj┬▒ca dziurawa pielucha".
W lodówce panuje temperatura miêdzy 1 a 10 stopni, wiêc w podobnej temperaturze na zewn±trz przez te 2-4 dni (wydziobywania) nic jej siê nie stanie. Smile
- powiedz to "moim" sikorkom, jak ciep┬│o to s┬│onika wisia┬│a samotna a┬┐ ┬┐al patrze├Ž, w og├│le na niej nie siada┬│y Smile Podobnie mam ze s┬│onecznikiem, przychodzi pewna pora (wiosna) i nie dosypuj├¬ do karmnika, bo po prostu nikt go nie zjada. Widocznie pojawiaj┬▒ si├¬ lepsze smako┬│yki.
Powrˇt do gˇry
ming

PostWys│any: Wto Sty 13, 2015 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje siksy to blokowiskowe mieszczanki Smile,
sto³uj± siê u mnie, ale te¿ ekip± zalatuj± na kebab (bar 500m dalej).
Wiosn± znikaj±, pewnie tam gdzie wiêcej dzikich terenów, drzew, larw i samych owadów.

Mo┬┐e Twoje te┬┐ lataj┬▒ na dwa fronty Smile
albo maj± wiêcej drzew, gdzie przy ciep³ej pogodzie maj± dostêp do larw.
Powrˇt do gˇry
statjacek
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 01 Wrz 2013

PostWys│any: Pi▒ Mar 20, 2015 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomasz napisa│:
ming napisa│:
- powiedz to "moim" sikorkom, jak ciep┬│o to s┬│onika wisia┬│a samotna a┬┐ ┬┐al patrze├Ž, w og├│le na niej nie siada┬│y Smile Podobnie mam ze s┬│onecznikiem, przychodzi pewna pora (wiosna) i nie dosypuj├¬ do karmnika, bo po prostu nikt go nie zjada. Widocznie pojawiaj┬▒ si├¬ lepsze smako┬│yki.

Sikorki uwielbiaj┬▒ s┬│onin├¬ gotowan┬▒. To jak zauwa┬┐y┬│em jest dla nich prawdziwym przysmakiem. Mo┬┐e by├Ž zima czy lato bez znaczenia. Surow┬▒ tez jedz┬▒, ale bez sza┬│u.
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Tomasz
Site Admin

PostWys│any: Sro Mar 25, 2015 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ju┬┐ nie dokarmiam. Sikorki znikn├¬┬│y, a mazurki do┬Â├Ž maj┬▒ jedzenia w okolicznych gospodarstwach Smile Z gotowan┬▒ s┬│onin┬▒ nie pr├│bowa┬│em, zawsze surowa mro┬┐ona i wieszana tylko w mr├│z. Druga zima z rz├¬du bardzo lekka, z wczesn┬▒ wiosn┬▒, do tego bardzo such┬▒.
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach