Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

Pisklêta mew

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
KOPZU
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 25 Lis 2015

PostWys│any: Wto Mar 08, 2016 5:59 pm    Temat postu: Piskl├¬ta mew Odpowiedz z cytatem

Jak wida├Ž zbli┬┐a si├¬ wiosna.Jestem z Ustki i jak dla mnie jest to kr├│lestwo mew (w szczeg├│lno┬Âci srebrzystych).Mewy zak┬│adaj┬▒ gniazda na dachach z kt├│rych nie rzadko spadaj┬▒ piskl├¬ta lub podloty mew.Je┬Âli podlot nie ma ┬┐adnych obra┬┐e├▒ i nie zagra┬┐aj┬▒ mu psy i koty jest ok.Jednak je┬Âli zagra┬┐a mu niebezpiecze├▒stwo wraz z przyjaci├│┬│mi zabieramy go i oddajemy go rodzicom wrzucaj┬▒c go na dach budynku z kt├│rego spad┬│.Jednak czasem mewy spadaj┬▒ z blok├│w na kt├│re nie ┬│atwo jest si├¬ dosta├Ž, czasem s┬▒ te┬┐ za ma┬│e aby poradzi┬│y sobie na ziemi lub doznaj┬▒ jakie┬ obra┬┐enia.Czasem trzeba mewk├¬ zabra├Ž do weterynarza aby j┬▒ opatrzy┬│ i przepisa┬│ ewentualnie jakie┬ leki.I teraz mam pytanie czym karmi├Ž tak┬▒ mewk├¬??? My┬Âla┬│em nad zmielon┬▒ rybk┬▒ ale to tylko m├│j pomys┬│.I jak powinno wygl┬▒da├Ž pomieszczenie dla niej??? Jaki┬ basenik z wod┬▒ mini pla┬┐a???
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Sro Mar 09, 2016 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg strony Ratujmy Ptaki dla mew jako pokarm nadaj± siê: "Gotowany makaron, chude miêso, ryby, twaróg, jajko na twardo"
My┬Âl├¬, ┬┐e ryby s┬▒ najbardziej naturalnym pokarmem dla mewy, z tym ┬┐e nie filety, ale fajne by┬│yby jakie┬ ma┬│e rybki podawane w ca┬│o┬Âci (mo┬┐e nad morzem macie mo┬┐liwo┬Â├Ž dosta├Ž takie gdzie┬ np. w porcie?)
Je┬Âli chodzi o pomieszczenie, to jedyne, co mog├¬ odradzi├Ž z w┬│asnej obserwacji, to lokum z niedu┬┐ymi dziurami, w kt├│re mewa mo┬┐e wsadzi├Ž dzi├│b - np. transporter dla kota. Do kr├│tkiego trzymania np. rannej m┬│odej mewy wielko┬Â├Ž takiego transportera by┬│aby OK, ale mewa b├¬dzie pr├│bowa┬│a wyj┬Â├Ž, wsadzaj┬▒c dzi├│b w te otwory, i mo┬┐e sko├▒czy├Ž z mocno poocieran┬▒ sk├│r┬▒ ko┬│o dzioba. My┬Âl├¬, ┬┐e woliera, wielko┬Âci takiej ┬┐eby mewa mog┬│a chodzi├Ž i troch├¬ podfruwa├Ž, by┬│aby OK, ale trzeba by┬│oby sprawdzi├Ž, czy nawet z tak du┬┐ego lokum nie b├¬dzie pr├│bowa┬│a wyj┬Â├Ž, robi┬▒c sobie przy okazji krzywd├¬. Ale je┬Âli oczka siatki by┬│yby na tyle ma┬│e, ┬┐eby nie mog┬│a wsadzi├Ž w nie dzioba, to my┬Âl├¬ ┬┐e nie by┬│oby problemu. Niekt├│rzy trzymaj┬▒ kr├│tkoterminowo ptaki w ┬│azience (np. perkozy lubi┬▒ sobie pop┬│ywa├Ž w wannie), ale nie wiem, czy mewa nie narobi┬│aby straszliwego ba┬│aganu Wink
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
KOPZU
Zaawansowny u┬┐ytkownik

PostWys│any: Sro Mar 09, 2016 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w┬│a┬Ânie si├¬ tak fajnie z┬│o┬┐y┬│o, ┬┐e m├│j wujek jest rybakiem i zawsze tam ma jakie┬ resztki dorsza.M├│g┬│bym np pokroi├Ž na drobniejsze kawa┬│eczki i by┬│o by ok.A z pomieszczeniem to mam tak ┬┐e stoi u mnie pusty pok├│j a w nim basen kt├│ry u┬┐ywam tylko w letnie dni.M├│g┬│bym do niego nala├Ž troch├¬ wody albo tak jak powiedzia┬│a┬ w wannie lub pod prysznicem Wink Very Happy
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Czw Mar 10, 2016 12:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, je┬Âli masz pok├│j, kt├│ry m├│g┬│by┬ CA┬úY przeznaczy├Ž dla mewy... to chyba trudno sobie wymarzy├Ž lepsze warunki Very Happy Je┬Âli go nie u┬┐ywasz, to m├│g┬│by┬ go dostosowa├Ž do jej potrzeb - mam na my┬Âli g┬│├│wnie bezpiecxze├▒stwo, czyli usuni├¬cie przedmiot├│w, o kt├│re mog┬│aby si├¬ pokaleczy├Ž, zabezpieczenie szpar za meblami, w kt├│re mog┬│aby si├¬ wcisn┬▒├Ž, zas┬│oni├¬cie okien jak┬▒┬ firank┬▒, ┬┐eby nie przywali┬│a w szyb├¬ (drozd wychowywany przez znajom┬▒ w┬│a┬Ânie tak sko├▒czy┬│ Sad )... Tak sobie my┬Âl├¬, ┬┐e skoro masz takie ┬Âwietne warunki, to m├│g┬│by┬ by├Ž ┬Âwietn┬▒ pomoc┬▒ dla jakiego┬ nadmorskiego azylu dla ptak├│w - gdyby┬ urz┬▒dzi┬│ ptasi pok├│j i ewentualnie podszkoli┬│ si├¬ u nich z opieki nad ptakami, to mogliby Ci podsy┬│a├Ž prostsze przypadki do odchowania Smile Azyle zwykle borykaj┬▒ si├¬ z niedostatkiem miejsca i nadmiarem pacjent├│w. Ma┬│ym problemem mog┬│oby by├Ž samo dogadanie si├¬ z azylem, z tego co s┬│ysza┬│am, przynajmniej w jednym z nadmorskich azyli z prowadz┬▒c┬▒ go osob┬▒ dogada├Ž si├¬ mo┬┐e by├Ž ci├¬┬┐ko, ale je┬Âli to by si├¬ uda┬│o - to mia┬│by┬ w sezonie l├¬gowym du┬┐o pracy, frajdy i robi┬│by┬ du┬┐o dobrego dla ptak├│w Smile
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
KOPZU
Zaawansowny u┬┐ytkownik

PostWys│any: Czw Mar 10, 2016 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet fajny pomys┬│ z tym azylem pomy┬Âle jeszcze nad tym Very Happy
Dzi├¬ki za rady i jak znajd├¬ jak┬▒┬ ma┬│┬▒ mewk├¬ w potrzebie b├¬d├¬ dokumentowa┬│ opiek├¬ nad ni┬▒ Very Happy
Pzdrawiam
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach