Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Walki bocianĂłw

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damirska
PoczÂątkujÂący uÂżytkownik

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 7:54 pm    Temat postu: Walki bocianĂłw Odpowiedz z cytatem

Witam, dwa dni temu obserwowaÂłam ze swego okna takie zdarzenie: bocianie gniazdo z dwoma bocianami ( prawdopodobnie sÂą jaja) zostaÂło zaatakowane przez bociana. Kilkakrotnie. MieszkaĂący gniazda dzielnie siĂŞ broniÂły. Intruz nie dawaÂł za wygranÂą i zatrzymaÂł siĂŞ w pobliÂżu na dachu.
StaÂł tak przez wiele godzin aÂż do nocy. Rano juÂż byÂł spokĂłj, lecz muszĂŞ przyznaĂŚ, Âże bardzo mnie ta historia poruszyÂła i byÂłam bardzo niespokojna jak to siĂŞ skoĂączy. MoÂże ktoÂś orientuje siĂŞ, czy takie zachowanie bocianĂłw jest naturalne ? W mojej okolicy jest kilka pustych gniazd, wiĂŞc o co mogÂło tu chodziĂŚ ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna K
Zaawansowny uÂżytkownik

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi siĂŞ, Âże mogÂło chodziĂŚ o przejĂŞcie nie tyle gniazda, co partnerki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od trzech lat, maj¹c bocianie gniazdo 15 metrów od domu, obserwujê wiosenne walki o gniazdo. Samiec intruz próbuje przej¹Ì gniazdo, para na gnieŸdzie dzielnie go broni. Bywa³o, ¿e atakowa³y dwa, a nie tylko samiec. To, ¿e w pobli¿u s¹ puste gniazda - nic nie znaczy. Te zajête akurat jest "najlepsze". To takie ludzkie - cudze zawsze lepsze Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
skalar
PoczÂątkujÂący uÂżytkownik

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wÂłaÂśnie chodzi o to gniazdo o ktĂłre walczÂą.ChcÂą wybraĂŚ sobie jak najlepsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: