Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Walki bocianów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damirska
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 7:54 pm    Temat postu: Walki bocianów Odpowiedz z cytatem

Witam, dwa dni temu obserwowałam ze swego okna takie zdarzenie: bocianie gniazdo z dwoma bocianami ( prawdopodobnie są jaja) zostało zaatakowane przez bociana. Kilkakrotnie. Mieszkańcy gniazda dzielnie się broniły. Intruz nie dawał za wygraną i zatrzymał się w pobliżu na dachu.
Stał tak przez wiele godzin aż do nocy. Rano już był spokój, lecz muszę przyznać, że bardzo mnie ta historia poruszyła i byłam bardzo niespokojna jak to się skończy. Może ktoś orientuje się, czy takie zachowanie bocianów jest naturalne ? W mojej okolicy jest kilka pustych gniazd, więc o co mogło tu chodzić ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że mogło chodzić o przejęcie nie tyle gniazda, co partnerki...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 27, 2011 7:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od trzech lat, mając bocianie gniazdo 15 metrów od domu, obserwuję wiosenne walki o gniazdo. Samiec intruz próbuje przejąć gniazdo, para na gnieździe dzielnie go broni. Bywało, że atakowały dwa, a nie tylko samiec. To, że w pobliżu są puste gniazda - nic nie znaczy. Te zajęte akurat jest "najlepsze". To takie ludzkie - cudze zawsze lepsze Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
skalar
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To właśnie chodzi o to gniazdo o które walczą.Chcą wybrać sobie jak najlepsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> obserwacje, ciekawostki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: