Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

znalazÂłam ptaszka, nie wiem jaki to gatunek, jak go karmic??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptakĂłw
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirra
PoczÂątkujÂący uÂżytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 4:44 pm    Temat postu: znalazÂłam ptaszka, nie wiem jaki to gatunek, jak go karmic?? Odpowiedz z cytatem

jak w temacie, proszĂŞ o informacjĂŞ co to za ptaszek Smile

http://pctr.pl/obrazek/101302umu.jpg

http://pctr.pl/obrazek/101301crc.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiadrowski
Zaawansowny uÂżytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak najszybciej od³ó¿ go w trawe lub krzaki najblizej tego miejsca, gdzie go znalaz³aœ
Powrót do góry
mirra

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 6:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale ja go znalazlam gdzie ludzi chodza z psami bez smyczy, nakarmilem go troszke zjadl. co to za gatunek?
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny uÂżytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co to za gatunek. Generalnie wyglÂąda trochĂŞ biednie.
Po pierwsze - jeœli zdecydujesz siê go wypuœciÌ, to nie wiem czy nie lepiej ju¿ jutro (ale z samiuœkiego rana i w tym samym miejscu gdzie go znalaz³eœ! niewa¿ne ¿e psy chodz¹, psy i koty s¹ wszêdzie, m³ody ptak musi siê miêdzy innymi nauczyÌ, jak ich unikaÌ). I kiedy go zostawisz, musisz siê oddaliÌ na du¿¹ odleg³oœÌ i - najlepiej z ukrycia - obserwowaÌ (minimum, myœlê, ¿e pó³ godziny, ale im d³u¿ej tym lepiej) czy doros³e ptaki zainteresuj¹ siê nim i przylec¹ go karmiÌ. Du¿a odleg³oœÌ jest wa¿na, ¿eby doros³e nie ba³y siê przylecieÌ ze wzglêdu na Twoj¹ obecnoœÌ. Jeœli nie przylec¹, pozostaje zaj¹Ì siê ptaszkiem.
A jak ptaszek siĂŞ zachowuje? Czy jest Âżwawy, wyglÂąda na zdrowego?
JeÂśli chodzi o karmienie, to jest to bardzo waÂżna kwestia - podajÂąc nieodpowiedni pokarm, moÂżna pisklaka nawet pozbawiĂŚ Âżycia :/
http://www.ptaki.net/forum/viewtopic.php?t=246 Tutaj sÂą zebrane najwaÂżniejsze informacje, takÂże o Âżywieniu. ZnalazÂłeÂś ptaka wrĂłblowatego, a takie karmi siĂŞ - niezaleÂżnie od gatunku - mieszankÂą nabiaÂłowÂą. PamiĂŞtaj o pojeniu po posiÂłku! Karmienie - co godzinĂŞ, od Âświtu do zmierzchu. MoÂżna urozmaicaĂŚ dietĂŞ np. mÂącznikami, ale to jest opisane w temacie, do ktĂłrego link podaÂłam. Poczytaj Smile
A docelowo ptaszek powinien trafiĂŚ do ktĂłregoÂś z azyli dla ptakĂłw, im szybciej tym lepiej. http://klubciconia.ptaki.info.pl/forum/viewforum.php?f=15
Oczywiœcie te porady podajê na wypadek gdyby wypuszczenie na wolnoœÌ jutro z jakichœ powodów nie by³o mo¿liwe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
mirra

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nakarmilam go surowym mieskiem.. boje sie ze zdechnie do rana, przez to ze nakarmilam go.
ptaszek jest Âżwawy, prostuje skrzydÂła, ĂŚwierka i jest bardzo ciekawski. wody mu rowniez daje. wyglada na zdrowego.
Powrót do góry
mirra

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety u mnie w mieÂście nie ma Âżadnego azylu dla ptakĂłw..
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny uÂżytkownik

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz nie ma co pÂłakaĂŚ nad rozlanym mlekiem. Poczekaj do rana i skoro wyglÂąda na zdrowego, sprĂłbuj go wypuÂściĂŚ i zobacz co bĂŞdzie. JeÂśli rodzice nie wrĂłcÂą do niego, to bĂŞdziesz go karmiĂŚ wÂłaÂściwym pokarmem Smile I moÂżesz juÂż dzisiaj poszukaĂŚ azylu w pobliÂżu miejsca gdzie mieszkasz, na wypadek gdyby nie udaÂło siĂŞ wypuszczanie. Bo trzymanie ptaszka w domu powinno byĂŚ tylko tymczasowe Smile
Trzymaj siĂŞ Smile
Powrót do góry
mirra

PostWysłany: Czw Cze 02, 2011 8:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz.. z tym azylem to najblizszy jest 100km ode mnie, troche daleko Smile
pozdrawiam
Powrót do góry
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Pią Cze 03, 2011 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak z pisklakiem?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptakĂłw Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: