Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Ochrona ptaków i drzew owocowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pacpaw
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 8:13 am    Temat postu: Ochrona ptaków i drzew owocowych Odpowiedz z cytatem

Czy zna ktoś może skuteczną metodę na ochronę drzew owocowych (szczególnie czereśni) przed ptakami (głównie kwiczoł, szpak, kos) jednocześnie "nie wyganiając" ich. Cenię sobie ich śpiew i sąsiedztwo, ale też chciałbym się cieszyć z owoców sadu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zachowanie części czereśni dla siebie bez wyganiania szpaków może być trudne Wink Nie mam tu osobistych doświadczeń ani obserwacji, ale na innym forum czytałam, że jeśli ma się budkę ze szpakami na takim drzewku owocowym, to parka skutecznie przegania inne ptaki, i drzewko jest bezpieczne Wink Nie wiem na ile to prawda, bo z kolei słyszałam również, że na jednym drzewie może się w kilku budkach gnieździć kilka par szpaków, więc tak znowu terytorialne nie są. Jeśli nie będziesz mieć lepszych pomysłów, to zawieś budkę (chociaż w tym roku to nie wiem czy jeszcze zostanie zajęta...) a potem napisz na forum, czy sposób skuteczny, czy nie Smile I będzie wiadomo Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szpaki nie śpiewają w okresie "czereśniowym" Smile
Budkę zalecam, nie zaszkodzi, ale w czasie gdy są czereśnie to już młode fruwają. Na małe drzewa zarzucona od góry - widoczna- siatka odstrasza. Niby- strachy na wróble też jakiś czas działają. Wszystkie metody jednak są skuteczne krótko. Sadownicy pilnują 24h na dobę i płoszą.
Wracając do budki - powieś budkę dla pustułek, wtedy na pewno szpaków nie zobaczysz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: