Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Gdzie wypuscic jerzyka? PILNE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptakĂłw
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alicja4x
PoczÂątkujÂący uÂżytkownik

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 3:47 pm    Temat postu: Gdzie wypuscic jerzyka? PILNE Odpowiedz z cytatem

Witam, od okolo 3 tygodni zajmuje sie mlodym jerzykiem.Znalazlam go na chodniku w duzym miescie.Przejechal z nami w tekturowym pudle sporo km.Jest silny, urosl. Ostatnio nie chce jesc. Czytalam sporo na temat opieki nad jerzykami. Domyslam sie, ze nadszedl czas, aby jerzyka wypuscic.Zrobil sie strasznie ruchliwy, pracuje niesamowicie skrzydelkami, ucieka wrecz z dloni i robi krociutkie loty.Moje pytanie-czy jerzyka mozna wypuscic poza miastem. Mieszkam niedaleko gor, myslalam, aby zawiezc go na lake, poza miastem. Nie wiem jednak, czy to bedzie dla niego dobre, czy tez musi byc wypuszczony w miescie. Bardzo prosze o porade. Chcialabym, aby biedactwo mialo jak najlepiej-nie wiem, czy poza miastem znajdzie inne jerzyki.Bardzo prosze o porade. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 8:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. W mieœcie du¿e ryzyko, ¿e przy pierwszym locie coœ pójdzie nie tak i wyl¹duje na ulicy, lub stuknie w coœ betonowego. Wydaje mi siê, ¿e najlepsza jest w³aœnie ³¹ka w pobli¿u miasta, wioski - gdzie szybko spotka pobratymców. Przy prêdkoœciach lotu jerzyka , jego zasiêgu, szansa, ¿e ich spotka jest bardzo du¿a. Daj znaÌ jak posz³o.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
alicja4x

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz. Na pewno dam znac. Tylko, ze...no wlasnie w tej chwili wrocilam od mojego podopiecznego-zmartwiona. Po raz pierwszy znalazlam na papierowych sciereczkach, ktorymi jest wylozony karton cos dziwnego-tak, jakby jerzyk zwrocil niestrawione pozywienie.Od 2-3 dni mam duzy problem z karmieniem ptaszka-przestal otwierac dziobek, wyrywa sie.Postepuje wiec tak, jak przeczytalam w instrukcji wychowania -czyli karmie go na sile, otwierajac mu delikatnie dziobek. czy oznacza to, ze przekarmilam go?Czy moze to miec jakies zle konsekwencje?Dodam, ze nie karmie go mieszanka bialkowa-nie mieszkam w Polsce , a tutaj, gdzie jestem niestety nie znalazlam wszystkich produktow. Moj jerzyk dostaje chuda wolowine, piers z indyka, watrobke, jajko w proporcji 2:1, wode z rozpuszczonymi witaminami.Poradzono mi tez, aby w wodzie od czasu do czasu rozpuscic ociupinke miodu-daje go naprawde odrobinke. Bardzo chcialabym, aby jerzyk mogl poleciec, przez 3 tygodnie czul sie dobrze, wyrosly mu dlugie lotki-ponad 16 cm.Nie gubi piorek.Jestem jednak zmartwiona tym, co znalazlam pare minut temu w kartonie. Czy dawac mniej jedzenia?Jak rozpoznac, kiedy zjadl wystarczajaca ilosc?
Powrót do góry
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MyÂślĂŞ, Âże jerzyk pragnie wolnoÂści. Nie bĂŞdzie jadÂł, a psychika go zabije. Im szybciej go wypuÂścisz tym lepiej.
Powrót do góry
alicja4x

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udalo sie:)Smile Dzisiaj okolo poludnia, przy slicznej pogodzie, zawiezlismy jerzyka na peryferie miasta. Weszlismy na ogromne boisko pokryte sliczna murawa.Jerzyk siedzial na mojej dloni i rozgladal sie wokol.Nie przejawial na poczatku ochoty na lot:)Nie wczepil sie jednak pazurkami w dlon, jak bylo to jeszcze pare dni temu, kiedy w domu podnosilam go na dloni ponad glowe.Ruszylam wiec delikatnie dlonia w gore i w dol-jerzyk zaczal machac skrzydelkami.Pozniej przestal i znowu uwaznie sie rozgladal.Czytalam,zeby podrzucic ptaszka lekko w gore-ale nie chcialam robic tego zbyt szybko.I w pewnym momencie ptaszynka sama ruszyla do lotu:) Najpierw dosc nisko nad murawa, pozniej zataczal kregi, coraz wyzej, pozniej przelecial nad siatka i.....poszybowal wysoko.Zatoczyl jeszcze jeden krag, a pozniej-jak strzala wysoko, wysoko-az stal sie malenkim punkcikiem na niebie...pozniej zniknal nam z oczu.Poszybowal:) Dziekuje Tomaszu jeszcze raz za odpowiedzi...i za dodanie mi odwagi na wypuszczenie jerzyka. Teraz jest wolny .....Smile
Powrót do góry
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Czw Lip 28, 2011 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SUPER Very Happy GratulujĂŞ.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptakĂłw Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: