Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna Forum www.ptaki.net
Forum dla mi?o?nik?w przyrody, ptak?w, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 
Powrˇt do strony g│ˇwnej www.ptaki.net

problem z n├│┬┐kami pisklaka -pomocy!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
jaka
Pocz┬▒tkuj┬▒cy u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 16 Lis 2011
Sk▒d: W-wa

PostWys│any: Sro Gru 14, 2011 4:56 pm    Temat postu: problem z n├│┬┐kami pisklaka -pomocy! Odpowiedz z cytatem

Witam, zacznê do tego , ¿e sta³am siê dumn± posiadaczk± 9 przepiórek japoñskich, które sama ''wysiedzia³am'' w inkubatorze:)
Dzi┬ maja 5 dni i wszystko by┬│oby dobrze gdyby nie to ┬┐e jedna wczoraj zacz├¬┬│a mi siada├Ž na ┬│apkach. Nie podnosi si├¬ na n├│┬┐kach tylko jakby kl├¬cza┬│a na kolankach i nie potrafi┬│a si├¬ podnie┬Â├Ž jak inne. Domy┬Âlam si├¬ , ┬┐e to krzywica... Ale dziwne , ┬┐e z ca┬│ej 9tki tylko jedna to ma. poza tym podaj├¬ im zmielone skorupy jaj i ziarenka z tranem dla kanarka co powinno niwelowa├Ž problem a jednak tak nie jest...
Pisklêta dostaj± mieszankê dla niosek wzbogacon± o p³atki owsiane, skorupy jaj, mleko bebiko w proszku, mix salat suszony dla kanarków, poza tym trochê rozgniecionego granulatu ( z owoców, warzyw i zbó¿)...
Co mog├¬ jeszcze dla niego zrobi├Ž?
Wszystkie s┬▒ dogrzewane ┬┐ar├│wk┬▒ 40W w najch┬│odniejszym k┬▒cie maj┬▒ 29,5 st C, w najcieplejszym ok 34 st C
Jutro przychodzi do mnie zam├│wiony kurierem starter dla ba┬┐ant├│w (dla przepi├│rek nie mog┬│am dosta├Ž)...
Nie mog├¬ i┬Â├Ž do weta w t┬▒ pogod├¬ bo wych┬│odzenie jakiekolwiek jest tragiczne w skutkach u takich maluch├│w...
Mo┬┐na je usztywni├Ž? Poda├Ž witaminy jeszcze?
POMÓZCIE
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
jaka

PostWys│any: Sro Gru 14, 2011 4:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze ¿e ptaszek jest w miarê ¿ywotny i je i pije ³adnie, tylko porusza siê ''na kolanach''...
Powrˇt do gˇry
Tomasz
Site Admin

Do│▒czy│: 11 Mar 2006
Sk▒d: ok.┬úom┬┐y

PostWys│any: Sro Gru 14, 2011 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Bardzo bym chcia┬│ Ci pomoc, ale pr├¬dzej dostaniesz pomoc na jakim┬ forum hodowc├│w ptak├│w. Co prawda pomog┬│em kilku piskl├¬tom, ale to nie to samo co odchowa├Ž od jajka.
Wapno ze skorupek jajek nie jest zbyt dobrze przyswajalne. Szuka┬│bym preparat├│w witaminowych dla ptak├│w po chorobie, wapno rozdrabnia┬│ w pokarm, ale takie dla ptak├│w ozdobnych.

Mo┬┐e Justyna co┬ Ci doradzi, lub poczytaj posty jak pom├│c znalezionemu ptakowi (powy┬┐ej) - wsp├│lne elementy na pewno s┬▒.

Niestety z moich do┬Âwiadcze├▒ w hodowli drobiu (mia┬│em g├¬si... pierwszy i ostatni raz...) wynika, ┬┐e gdy ptak ma problemy z chodzeniem - mo┬┐e d┬│ugo nie po┬┐y├Ž. Pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
Ogl▒da profil u┐ytkownika WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ Odwiedą stronŕ autora
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Sro Gru 14, 2011 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka,
czyli jednak uda┬│o si├¬ wyinkubowa├Ž jajeczka Very Happy gratuluj├¬ Very Happy
Czy radzi┬│a┬ si├¬ co do wysiadywania na jakim┬ forum hodowc├│w, tak jak Ci radzi┬│am? Bo je┬Âli tak, to przychylam si├¬ do zdania Tomasza - tam pr├¬dzej Ci poradz┬▒ i w tym przypadku. Ja wiem mniej wi├¬cej, jak zaj┬▒├Ž si├¬ dzikim zdrowym pisklakiem, je┬Âli jest chory to ju┬┐ raczej moje kompetencje si├¬ ko├▒cz┬▒ :/
Te┬┐ mi si├¬ wydaje dziwne, ┬┐e tylko jeden ptak mia┬│by niedobory, tym bardziej ┬┐e z tego co piszesz, to ┬┐ywione s┬▒ raczej r├│┬┐norodnie. Z drugiej strony, niedob├│r nie musia┬│by wyj┬Â├Ž u ca┬│ego stadka w tej samej chwili, wi├¬c je┬Âli rzeczywi┬Âcie jakich┬ sk┬│adnik├│w pokarmowych im brakuje, to reszta mo┬┐e zacz┬▒├Ž chorowa├Ž nied┬│ugo (czego oczywi┬Âcie nie ┬┐ycz├¬).
Ale to niekoniecznie musi by├Ž niedob├│r, ten ptaszek m├│g┬│ mie├Ž np. jak┬▒┬ wad├¬ genetyczn┬▒. Je┬Âli chodzi o skorupki jajek, to pozwol├¬ sobie si├¬ nie zgodzi├Ž z Tomaszem, bo w azylu w Warszawie r├│wnie┬┐ daj┬▒ skorupki (mielone na proszek i domieszywane do jedzenia dla ptak├│w). Z tym, ┬┐e oni je pra┬┐┬▒ na patelni przed podaniem, mo┬┐e to tylko odka┬┐anie, ale teraz tak mi przysz┬│o do g┬│owy, ┬┐e mo┬┐e dzi├¬ki temu pra┬┐eniu wapno staje si├¬ lepiej przyswajalne?? ale to tylko taki pomys┬│, kt├│ry w tej chwili wpad┬│ mi do g┬│owy.
A je┬Âli wizyta u weta odpada, to mo┬┐e spr├│buj chocia┬┐ zadzwoni├Ž? Mo┬┐e to akurat jaka┬ popularna choroba drobiu i weterynarz b├¬dzie m├│g┬│ co┬ poradzi├Ž "na odleg┬│o┬Â├Ž"...
Powrˇt do gˇry
jaka

PostWys│any: Sro Gru 14, 2011 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uda³o siê, ale zbudowa³am w koñcu domowy inkubator z termoregulatorem itd...
Wiecie co, czyta┬│am oczywi┬Âcie fora dotycz┬▒ce drobiu itd, ale tam wszyscy sk┬│aniaj┬▒ si├¬ raczej do brakowania kurcz┬▒t kt├│re s┬▒ ''wadliwe'' pod jakim┬ wzgl├¬dem. To s┬▒ ludzie kt├│rzy masowo inkubuj┬▒ jaja i jeden w ta czy w ta nie robi im r├│┬┐nicy. Ja mam tylko 9 i zale┬┐y mi na tym ┬┐eby ┬┐y┬│.
Kupi┬│am tran bo przeczyta┬│am, ┬┐e przy krzywicy pomaga. Ale mo┬┐na go podawa├Ž od 6 dnia a moje maj┬▒ 5. I podaje si├¬ 1 kropl├¬ na 10 sztuk. Nie wiem jak podzieli├Ž kropl├¬ na 10 cz├¬┬Âci ┬┐eby mu poda├Ž.
Zrobi³am tak ¿e da³am mu mokr± wyka³aczkê do dzioba i jakby wytar³am j± o jego jêzyk...
Poza tym podajê mu kawê zbo¿ow±, bo ma rzadkie kupki. Ale jak podstawiam go pod poidlo to sam pije i jak wk³adam go do karmnika to dziobie sam.
Inne po nim chodz┬▒ to mnie troch├¬ martwi. A prze┬│o┬┐enie nie wchodzi w gre bo krzyczy i nie chce sam siedzie├Ž jak wraca do innych to przestaje krzycze├Ž ....
A wie kto┬ czym si├¬ r├│┬┐ni peroza od krzywicy? Mo┬┐e ja si├¬ myl├¬ bo przy perozie tez co┬ jest z ┬│apami...A w necie jest ma┬│o o tym ...
Powrˇt do gˇry
Justyna K
Zaawansowny u┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 11 Lis 2009

PostWys│any: Czw Gru 15, 2011 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiecie co, czyta┬│am oczywi┬Âcie fora dotycz┬▒ce drobiu itd, ale tam wszyscy sk┬│aniaj┬▒ si├¬ raczej do brakowania kurcz┬▒t kt├│re s┬▒ ''wadliwe'' pod jakim┬ wzgl├¬dem. To s┬▒ ludzie kt├│rzy masowo inkubuj┬▒ jaja i jeden w ta czy w ta nie robi im r├│┬┐nicy. Ja mam tylko 9 i zale┬┐y mi na tym ┬┐eby ┬┐y┬│.
Je┬Âli si├¬ rozmna┬┐a ptaki, to wa┬┐ne jest, ┬┐eby chore sztuki nie by┬│y rozmna┬┐ane, bo je┬Âli wada jest genetyczna, to nie powinna si├¬ przenosi├Ž. Po prostu robi si├¬ selekcj├¬. Ale czy szuka┬│a┬ for├│w, gdzie s┬▒ hodowcy ptak├│w ozdobnych? Tacy ludzie nie zawsze hoduj┬▒ "masowo", cz├¬sto maj┬▒ ptaki w┬│a┬Ânie jako domowe zwierz├¬ta, i nie s┬▒dz├¬, ┬┐eby od razu chorego ptaka spisywali na straty. Nie wiem czy tak wolno reklamowa├Ž inne forum Wink ale czy trafi┬│a┬ na
Kod:
forum.woliera.com
? Nie wczytywa┬│am si├¬ w nie, a je┬Âli ju┬┐ to w dzia┬│ o dzikich ptakach, ale z tego co widz├¬ maj┬▒ do┬Â├Ž rozbudowane dzia┬│y o chorobach, ┬┐ywieniu i genetyce, jest te┬┐ sporo os├│b hoduj┬▒cych dr├│b ozdobny. Mo┬┐e pomog┬▒?
Cytat:
Kupi┬│am tran bo przeczyta┬│am, ┬┐e przy krzywicy pomaga. Ale mo┬┐na go podawa├Ž od 6 dnia a moje maj┬▒ 5. I podaje si├¬ 1 kropl├¬ na 10 sztuk. Nie wiem jak podzieli├Ž kropl├¬ na 10 cz├¬┬Âci ┬┐eby mu poda├Ž.
Zrobi³am tak ¿e da³am mu mokr± wyka³aczkê do dzioba i jakby wytar³am j± o jego jêzyk...
Tranu chyba nie da si├¬ rozpu┬Âci├Ž w wodzie, bo to p┬│yn, ale mo┬┐na domiesza├Ž do pokarmu (np. je┬Âli dajesz im gotowane jajko w formie papki). Wtedy mo┬┐esz przygotowa├Ž tyle jedzenia, ┬┐eby wszystko zjad┬│y, i dobrze rozmiesza├Ž t├¬ 1 kropl├¬ w porcji - wtedy b├¬dzie jedna kropla na 9 kurczak├│w. Tylko z witaminami uwa┬┐aj, bo nadmiar mo┬┐e mie├Ž tak samo szkodliwe skutki jak niedob├│r. Wi├¬c nie mo┬┐na przesadzi├Ž.[/code]
Powrˇt do gˇry
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona G│ˇwna -> pomoc dla ptak├│w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach