Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna Forum www.ptaki.net
Forum dla miłośników przyrody, ptaków, fotografii

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Powrót do strony głównej www.ptaki.net

Identyfikacja pisklęcia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harapug
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 6:07 pm    Temat postu: Identyfikacja pisklęcia Odpowiedz z cytatem

Witam

Szukałam miejsca w którym dowiem się, co za cudo przyniesiono mi dziś po burzy (ponoć skakał na ulicy, dzieci go przyniosły do mnie bo ja z tych odkarmiających ptasie nieszczęścia jestem)

Zdjęcie kiepskie, ale tylko takie udało się zrobić:
http://i48.tinypic.com/1zoavck.jpg
http://i47.tinypic.com/2v800n5.jpg

Ja już te ptaszki widziałam, ale za chiny ludowe nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywają, bąbel jest mikro, długości małego palca, jeszcze nie potrafi latać, ogonek krótki, po bokach biały, ma mocny, przenikliwy głos.
Napoiłam, udało się podać odrobinkę mieszanki serowej, mały jest silny więc nadzieja, że się uda (ale do karmienia chyba znajdę sobie szkło powiększające)
Miałam już jaskółki, jerzyki, kosy, gołębie i kawkę, ale takiego mikrusa nigdy Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomasz
Site Admin

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum. Może zrób zdjęcie z boku? Z góry słabo widać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość OdwiedĽ stronę autora
harapug
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaram zrobić przy następnym karmieniu.
Powrót do góry
harapug
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 10:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdjęcia z boku:
http://i49.tinypic.com/rcpv9f.jpg
http://i45.tinypic.com/33uamb5.jpg

Mikrus na szczęście zaczął współpracować, nie muszę karmić go na siłę, już dzioba otwiera sam.
Problemem był pokarm, najmniejsze koniki polne są dla niego za duże, muszę je kroić na kawałki Twisted Evil
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To podlotek cierniówki.
A czemu nie karmisz mieszanką nabiałową? Przecież z jej przygotowaniem jest dużo mniej roboty niż z łapaniem i krojeniem koników polnych Smile
Powrót do góry
harapug
Początkujący użytkownik

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna K napisał:
To podlotek cierniówki.
A czemu nie karmisz mieszanką nabiałową? Przecież z jej przygotowaniem jest dużo mniej roboty niż z łapaniem i krojeniem koników polnych Smile

Dziękuję za odpowiedź, malutki niestety umarł, podejrzewam jakiś uraz bo znaleziono go po burzy, a wiało bardzo mocno.

Nie karmiłam mieszanką bo go zaklejała, mieszankę zawsze mam w zamrażarce, tak na czarną godzinę, łatwiej mi jednak karmić "robakami", lepiej się dzielą i można napoić ptaszka bez używania strzykawki, mocząc kawałek robaczka w wodzie.
Niestety, temu maleństwu się nie udało (on był osowiały już jak go przyniesiono do mnie, zasypiał w ręce)
Zostało mi nowe doświadczenie, szkoda, że się małemu nie udało, śliczny ptaszek.
Powrót do góry
Justyna K
Zaawansowny użytkownik

PostWysłany: Sob Lip 07, 2012 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi Sad Pewnie tak jak piszesz, coś mu się stało po burzy. Tym bardziej, że na oko był już w wieku, kiedy spokojnie mógłby być poza gniazdem (dokarmiany przez rodziców).
(Co do gatunku, na sąsiednim forum ktoś wstawił zdjęcie podobnego podlotka, i oznaczono go jako piegżę, w związku z czym nabrałam wątpliwości, czy to także nie była piegża.)
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum www.ptaki.net Strona Główna -> pomoc dla ptaków Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: